Різниця між звірами і тваринами

Різниця між звірами і тваринами

Терміни "звірі" і "тварини" багатьма обивателями, поетами-пісенниками і письменниками використовуються практично, як слова-синоніми. І лише ті, хто не пропускав в школі уроки біології, почують дисонанс у використанні не до місця цих слів.

Звірі - це один з підкласів Ссавцям. У ньому зібрані представники всіх нині існуючих на Землі ссавців, але з нього виключені Однопрохідні. Представники цього підкласу іменуються ще першозвірі. До них відносяться єхидні і качконіс, що мають один прохід, що відкладають яйця, але вигодовують своїх дитинчат молоком, виділеним "первісними", примітивними молочними залозами.

Звірі ж своїх спадкоємців виношують в плаценті або в спеціальних сумках, яйця не відкладають, а дитинчат вигодовують молоком, яке ті висмоктують з сформованих молочних залоз. Цікавою рисою звірів, крім системи відтворення, є наявність зовнішніх вух, диференційованих зубів, волосяного покриву і теплокровности.

Походженням своїм звірі зобов'язані цинодонти, невеликим організмам, які з'явилися в кінці тріасу. Масове вимирання ящерів дозволило пращурам сучасних звірів вижити і поширитися практично по всій землі, крім внутрішніх районів Антарктиди.

ПІДЗАГІН Звірі налічує 28 загонів, серед яких одними з найвидатніших є: Хижі і Китоподібні, Копитні і Непарнокопитні, Примати і Гризуни.

Тварини - це одна з основних одиниць живого світу. У старій класифікації, яка використовувалася в радянській біології, говорилося про існування Царства Тварин, Рослин і Грибов. Сьогодні Тварини - це царство, яке відноситься до домену еукаріоти або організмів, чиї клітини мають ядро. Тваринами займається наука зоологія, а самі організми мають ряд відмінних властивостей, що виділяють їх з інших представників живих організмів, що населяють Землю.

Все тварини самі не виробляють, а лише поїдають готові органічні сполуки. Вони - гетеротрофи, а не автотрофи, як рослини. Тварини можуть бути всеїдними, м'ясоїдними, рослиноїдних або паразитами. Гриби, до речі, теж гетеротрофи, але вони не мають змоги пересуватися. Ось ще одна особливість тварин!

Царство тварин дивує кількістю організмів і різноманіттям форм. До нього відносяться одноклітинні і багатоклітинні організми. Цілі таксони віддані губки, кишковопорожнинні, первичноротих і вторичноротих. В останній групі знайшлося місце для Типу Хордових, в якому себе відмінно відчуває безліч відомих обивателям організмів - від ланцетника до акули, від змії до Homo sapiens, від морської зірки до орла.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття тварин набагато ширше, ніж звірі. Підклас Звірі лише входить в Царство Тварин.
  2. Представників Царства Тварин набагато більше ніж Звірів.
  3. Звірі - це самий високоорганізований підклас Царства Тварин.