Різниця між ангіною і фарингіт

Різниця між ангіною і фарингіт

Холодна пора року балує нас не тільки зимовими гуляннями, катанням на санках і новорічною ялинкою. Дуже часто в зимові дні ми прокидаємося з болем в горлі і марно стоїмо біля дзеркала, намагаючись зрозуміти: що ж це - ангіна або фарингіт?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ангіна - це інфекційне захворювання організму, при якому вражається не тільки слизова оболонка глотки і мигдалини, але і сполучна тканина, серце, суглоби. Збудником ангіни може бути стафілокок, але найчастіше це - гемолітичний стрептокок, що виробляє токсини, які проникають в кров. Природно, що при розпізнаванні інфекції в організмі виробляються антитіла, дія яких спрямована на боротьбу з інфекцією. У разі неправильного лікування ангіни або його відсутності, антитіла з успіхом будуть руйнувати сполучну тканину, тканини суглобів і серцевий м'яз. Для ангіни характерні болі в горлі при ковтанні, що посилюються в другій половині дня, збільшені підщелепні лімфовузли, нальоти на мигдалинах, висока температура, слабкість, нездужання.

Фарингит - це запальний процес слизової оболонки глотки. Найчастіше це захворювання викликається вірусами, протікає без ускладнень і зустрічається в хронічній формі у 80% населення.Температура тіла при фарингіті не піднімається вище 37, 5 градусів, а найболючіше момент проявляється вранці, після пробудження, коли від болю в горлі неможливо проковтнути слину. При ковтанні їжі, як правило, пацієнт не відчуває дискомфорту. Полегшити стан при фарингіті можна, випивши теплого чаю з медом або з малиною. Загальний стан при фарингіті не страждає, на відміну від ангіни, його цілком можливо вилікувати народними засобами.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, ангіна є гострим інфекційним захворюванням, яке обумовлено ураженням мигдаликів і загрожує серйозними ускладненнями. Запальний процес при ангіні може поширюватися на слизову глотки і на інші скупчення лімфоїдної тканини, зокрема на мовний, горлову і носоглоткову мигдалини. Фарингіт - це гостре або хронічне запалення, яке локалізується переважно на слизовій оболонці глотки. Фарингіт рідко протікає в чистому вигляді, дуже часто до болів в горлі приєднуються захворювання верхніх дихальних шляхів. Основна відмінність між цими двома захворюваннями полягає в локалізації процесу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ангіна - це запалення мигдалин, фарингіт вражає слизову оболонку глотки.
  2. Ангіну викликає переважно бактеріальна інфекція, фарингіт - вірусна.
  3. Біль в горлі при ангіні більш характерна для другої половини дня, при фарингіті горло частіше болить вранці.
  4. Запідозривши у себе ангіну, потрібно негайно викликати лікаря. З фарингіт можна впоратися народними методами.
  5. Характерними ознаками ангіни є нальоти на мигдалинах і збільшення підщелепних лімфовузлів.При фарингіті яскраво виражена гіперемія слизової оболонки глотки.