Різниця між android KitKat і Lollipop

Різниця між Android KitKat і Lollipop

В середині жовтня 2014 року компанія Google показала світу три нових пристрої лінійки Nexus і нову версію операційної системи Android - 5. 0 Lollipop. Навколо цієї версії ходило багато чуток з приводу її назви. Передбачалося, що п'ята версія Android отримає назву "Lemon Meringue Pie", або просто "L", але в підсумку Google зупинилася на назві Lollipop, яке в перекладі з англійської мови означає "льодяник". Нова версія операційки в корені відрізняється від попередніх версій як зовнішнім виглядом, так і продуктивністю. Розберемося в тому, чим відрізняється Android KitKat від Lollipop.

Зміст статті

  • Material Design
  • Поліпшення продуктивності і автономності
  • Робота з безпекою
  • Нові функції і покращений багатокористувацький режим

Після офіційного релізу Android Lollipop розробники з Google розповіли , що перші версії "льодяникового" андроїда отримають нові Nexus 6 і 9, а також Nexus 5, 7 (2012 і 2013 роки), Nexus 10 і пристрої від сторонніх виробників в версіях Google Play Edition. Що стосується інших планшетів і смартфонів, то їх виробники будуть самі вирішувати, оновлювати платформу чи ні. Топові флагмани, безсумнівно, отримають оновлення до 5. 0, а ось середній сегмент і бюджетний клас можуть залишитися без Android Lollipop.

Material Design

Перше, що кидається в очі, це змінений дизайн інтерфейсу. Новий "Material Design" робить інтерфейс більш "плоским". Подібний перехід на "плоский" дизайн компанія Apple зробила в iOS 7.Оновлене оформлення з'явиться як в настройках системи, так і в додатках від компанії Google. Через пару днів після офіційного релізу пристроїв компанія Google випустила спеціальний SDK, в якому присутній набір інструментів для створення додатків під новий "матеріальний дизайн".

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Поліпшення продуктивності і автономності

Компанія Google в новій версії Android вирішила позбутися середовища Dalvik. Головна відмінність Android KitKat від Lollipop складається саме в середовищі виконання: в KitKat у користувача був вибір між Dalvik і ART. У новому Lollipop такого вибору вже немає, оскільки Виконавча ART встановлена ​​за замовчуванням. Завдяки підтримці новою версією андроїда 64-розрядних процесорів і переходу на ART продуктивність операційної системи збільшилася в 4 рази.

натисніть на картинку для збільшення

За рахунок оптимізації п'ятої версії Android вдалося збільшити час автономної роботи пристроїв в середньому на півтори години. Крім того, при зарядці пристрою користувач отримає інформацію про розрахунковий час, необхідному для повного заряду акумулятора.

до змісту ↑

Робота з безпекою

У новій п'ятої версії Android Google поліпшила безпеку різними додатковими функціями. Так, з'явився аналог функції "Kill Switch", який дозволяє блокувати пристрій на відстані і захистити пристрій від перепрошивки і злому. Функція "Factory Reset Protection" дає можливість користувачеві встановити спеціальний пароль, без якого не можна зробити хард-ресет (повне скидання) пристрої. При цьому без даного пароля не можна буде прошити пристрій. Завдяки сервісу "Android Device Manager" власник втраченого або вкраденого смартфона зможе заблокувати і очистити пристрій.

Поява функції "Android Smart Lock" збільшить кількість "носяться" пристроїв. Наприклад, за допомогою "розумних" годин або спеціального гаджета (кільце з NFC-міткою) можна буде розблокувати планшет або смартфон на Android.

до змісту ↑

Нові функції і покращений багатокористувацький режим

В "п'ятірці" з'явився аналог функції "Ambient display", який виводить на екран блокування повідомлення про дзвінки, SMS та інші важливі події. Як тільки користувач візьме в руки телефон або планшет, на екрані відобразиться вікно блокування з повідомленням. Ця функція вже доступна власникам Moto X, але цілком імовірно, і топові пристрої отримають можливість виведення повідомлень на екрані блокування.

Google поліпшила розрахований на багато користувачів режим, додавши в нього режими "Гість" і "Закріплений екран". Крім цього, ваш смартфон, прив'язаний до Google-аккаунту, буде доступний з інтернету. Авторизуйтесь в Google і отримаєте доступ до контактів, фотографій і повідомленнями на смартфоні планшеті, що працює на Android Lollipop.

Безсумнівно, частина змін Google приховала від користувачів. Про всі нові штучки і функціях власники Android-пристроїв дізнаються лише після офіційного релізу Lollipop, який намічений на 3 листопада 2014 року. Відеоогляд нової версії представлений на наступному відео: