Різниця між android і Bada

Різниця між Android і Bada

Android, Windows Phone, iOS - ці назви операційних систем невідомі хіба що в дрімучої тайзі, і в чому полягають відмінності між ними, в цілому зрозуміло. Але світ IT не обмежується декількома лідерами, і вкрай цікаво порівняти одну з цих ОС з маловідомої сірої "мишею", ніж ми зараз і займемося.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Android (Google) - на поточний момент найпопулярніша ОС в світі, що випускається пошуковим гігантом Google. За офіційними даними, в світі (станом на перший квартал 2013 року) процентне співвідношення Android-смартфонів від загальної їх кількості становить 74, 4%.

Bada (Samsung) - невдало стартував продукт, зараз по своїй поширеності обходить хіба що занесений в високотехнологічну "червону книгу" Symbian OS з фатально низьким процентним співвідношенням в 0, 7%.

до змісту ↑

Порівняння

Android - процвітаючий продукт. Якщо судити по тенденції, що намітилася за останні кілька років тенденції, Android-смартфони повністю поглинуть всіх нетвердо стоять на землі конкурентів, відбивши собі більше 80% аудиторії. Bada, навпаки, вже перестала існувати - це та ще кілька аналогічних проектів були злиті в один загальний, названий Tizen, тому нам слід говорити про "бадафонах" в минулому часі.

З самого початку операційна система "Бада" розроблялася виключно для техніки компанії Samsung лінійки Wave, в той час як для Android не встановлювалося обмежень по виробнику.

Але крім обмеження по виробнику для Bada були ще одні кордони, що стосуються пристроїв, в яких застосовувалася ця операційна система. "Бада" позиціонувалася як ОС для смартфонів і так званих розумних телевізорів Samsung. Android був вільний від подібних обмежень ринкової стратегії і поширювався повсюдно.

І, напевно, найголовніша відмінність Android від Bada, воно ж - перевага, полягає в відкритості вихідного коду. Так звані Open Source додатки легко змінювати як в плані оформлення, так і в плані функціональності, і це приваблює розробників, за якими слідують і користувачі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Android має шалену популярність, тоді як Bada наказала довго жити лише через кілька років після появи.
  2. Android може використовуватися на будь-яких пристроях: від планшетів до мультимедійних наручних годинників. Bada обмежувалася тільки смартфонами і розумними телевізорами.
  3. Android не має обмежень по виробнику, а Bada застосовувалася лише в техніці Samsung.
  4. Android має відкритий вихідний код на відміну від Bada.