Різниця між хамсою і кількою

Різниця між хамсою і кількою

Хамсу і кільку люди видобувають у великих кількостях. Потім з цієї рибки готують різні ласощі. Чим відрізняється хамса від кільки зовні і на смак, які кулінарні хитрощі використовуються при їх обробці? Про це розповідається нижче.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Хамса - маленька морська риба, що відноситься до анчоусам.

Хамса

Кілька - представник того ж загону, але іншого сімейства (оселедцевих).

Кілька до змісту ↑

Порівняння

Отже, загальною ознакою обговорюваних риб є мініатюрний розмір. Проте по деяких особливостей їх можна розпізнати. Відмінність хамси від кільки простежується, наприклад, у будові рота. У хамси він великий, з виступаючою вперед верхньою щелепою і вузькою нижній. Кути рота заходять за межі очей. Тіло цієї рибки подовжене, брусковатое.

Кілька за своєю будовою більш плоска. Назва рибки натякає на одну з її особливостей - проходить по низу черевця "кіль". Ця виражена смужка, що забезпечує морський представниці більш обтічну форму, утворена твердими гострими лусочками.

При порівнянні інших характеристик можна відзначити більш високу жирність хамси, особливо тієї, що виловлюється восени. Така рибка охочіше вживається в їжу людьми. Причому засолювання хамси виробляють без будь-яких пікантних приправ, щоб не затьмарити ними особливий приємний смак головного інгредієнта.При заготівлі риби другого різновиду прянощі тільки вітаються.

Розглядаючи, в чому різниця між хамсою і кількою, не буде зайвим і привести деякі рецепти їх приготування. Так, свіжоморожену або спійману хамсу рекомендується просто в міру посолити і помістити в банку або контейнері в холодильник. Зверху ємність потрібно прикрити пергаментом. Через тиждень можна буде насолоджуватися ніжним продуктом, який, наприклад, прекрасно доповнить відварну картоплю.

А якщо захочеться трохи "помудрувати", варто приготувати "тушонку", як називають це блюдо в деяких регіонах. Посудом в даному випадку послужить глибока сковорода. Для початку в ній пасерують овочі: цибуля, солодкий перець, за бажанням морква. Наступним шаром йде хамса. Прикривають рибу кружечками помідорів (на всіх етапах не забувають про сіль). Залишається додати трохи води і, накривши сковороду, включити слабкий газ. Чекати приготування "тушонки" доведеться недовго - хвилин 25.

Тим часом кільку можна смачно зробити з томатним соусом. Для цього промиту, без голови і нутрощів, рибу слід розкласти в сковороді поверх обсмажених цибулі і моркви. Додати мелений перець, інші бажані приправи, обов'язково лавровий лист. Залити кільку з інгредієнтами густуватої сумішшю з борошна і томатного соусу і запекти.