Різниця між ультрабуком і ноутбуком

Різниця між ультрабуком і ноутбуком

Ультрабук - це порівняно новий вид портативних ноутбуків, вже встиг наробити шуму по всьому світу.

Все почалося з того, що в 2008 році був випущений надтонкий ноутбук Apple MacBook Air, який викликав небувалий ажіотаж навколо себе. Надихнувшись успіхом компанії Apple, всі великі виробники почали працювати над випуском тонких, легких, але в той же час потужних ноутбуків. До 2011 року ультрабуки набули широкого поширення на ринку.

Сама назва "ультрабук" є зареєстрованою торговою маркою фірми Intel. Тому воно застосовується, тільки якщо пристрій побудований на базі Intel, містить певні компоненти і відповідає певним стандартам.

Зміст статті

  • Розміри
  • Вага
  • Начинка
  • Ціна
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Розміри

Товщина ультрабука не перевищує 20 мм і залежить, взагалі кажучи, від розмірів дисплея. Сам розмір дисплея не обмежений, а в середньому становить від 11 до 14 дюймів. Масові ноутбуки мають діагональ 14-17 дюймів і товщину 2, 5-5 см, в середньому 4 см. Різниця відчутна.

Ультрабук до змісту ↑

Вага

Ультрабук має важити до півтора кілограм.Ноутбуки важать до 5, 5 кг, в середньому - трохи більше 2 кг.

до змісту ↑

Начинка

Ультрабуки повинні володіти процесорами, що мають серйозні обмеження на електроенергію, що виділяється у вигляді тепла. Такі процесори дуже слабо гріються, завдяки чому ультрабуки не потребують кулерной системі охолодження, на відміну від традиційних ноутбуків. З іншого боку, через це обмеження процесори ноутбуків мають більш високу продуктивність або нижчу вартість.

Замість традиційного жорсткого диска в ультрабуках зазвичай використовується швидкий SSD накопичувач, який може служити для зберігання часто використовуваних даних. Ця особливість використовується в функції Rapid Start, що дозволяє вийти з цього режиму всього за пару секунд. Для зберігання великих обсягів даних ультрабуки також комплектують вінчестером.

За задумом, час роботи від батареї у ультрабуків має бути вище, ніж у ноутбуків, але в наш час тести показують приблизно однакові результати. На відміну від акумуляторів ноутбуків, акумулятор ультрабуків упаяний в корпус і не підлягає заміні. Також часто буває неможливо замінити оперативну пам'ять, процесор, пристрій зберігання інформації.

Незручності можуть скласти меншу кількість вбудованих портів (зазвичай всього два USB), відсутність оптичного приводу.

Любителі комп'ютерних ігор повинні врахувати, що в ноутбуках, як і в стаціонарних комп'ютерах, використовуються відеокарти, а в ультрабуках - вбудований в процесор графічний чіп.

до змісту ↑

Ціна

Найдешевші ноутбуки коштують від 9 тисяч, за ультрабуки ж доведеться заплатити не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Причина більш високу вартість полягає в тому, що корпус пристроїв виготовляється з високоякісного алюмінію; крім того, дорогим задоволенням є і начинка ультрабуків, особливо SSD-накопичувачі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ультрабуки в два рази тонше, менше і легше ноутбуків;
  2. Ноутбук - загальна назва портативних комп'ютерів, ультрабук - торгова марка, що має на увазі відповідність стандартам;
  3. Різна начинка: відрізняються пристрої зберігання інформації, процесори, акумуляторні батареї і т. Д.;
  4. Ультрабуки відчутно дорожче схожих по потужності моделей ноутбуків.