Різниця між оверлоком і Коверлоки

Різниця між оверлоком і Коверлоки

Вибір сучасних пристосувань для шиття здатний поставити в глухий кут навіть досвідчену швачку. Що краще придбати для полегшення роботи і збільшення її швидкості: оверлок або коверлок? Назви дуже близькі між собою за звучанням, а ось чи схожі ці розумні прилади функціонально? І чим же вони відрізняються? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Оверлок (від англійського overlock ) - вид спеціальної машини, призначеної для професійного обметуванням зрізів як тканих, так і нетканих текстильних матеріалів та обрізки надлишків матеріалу при виробництві одягу та інших швейних виробів.

Оверлок

Коверлок (від англійського coverlock ) - особлива швейна машина, що поєднує в собі функції оверлока зі здатністю робити распошивальні (плоскі) шви при обробці трикотажу.

Коверлок до змісту ↑

Порівняння

Відрізнити їх візуально досить просто. У оверлока практично немає рукава (вузької площадки, яку називають також рукавної консоллю), так як для робочих операцій він йому не потрібно - на оверлок обметуються лише зрізані тканинні краю. Рукав Коверлоки - середнього розміру.

Оверлок призначений для обробки і обрізання країв тканини при шитті, особливо хороший він при роботі з сипучими, пухкими матеріалами.Кілька ниток оверлока щільно охоплюють зріз тканини і, міцно обметивая край вироби, не дають матеріалу розпуститися. Всього один прохід оверлоком - і ось вже Стачать деталі, красиво обмітали зріз і прибрані надлишки тканини.

Коверлок вміє робити те ж саме, і навіть більше - він поєднує в собі функціонал оверлока і Розпошивальні машини, яка призначена для зшивання трикотажного полотна і ідеально виконує обробку низу і горловини вироби. Так що коверлок - це "два в одному", прилад, що поєднує в собі відразу два корисних для будь-якої швачки пристрою. Правда, і коштує він на порядок дорожче оверлока (а іноді і дорожче окремо взятих оверлока і Розпошивальні машини), до того ж, щоб по максимуму використовувати всі його корисні особливості, потрібно оволодіти навичками швидкого перемикання приладу з одного режиму роботи в іншій (а це не так-то просто). Через те, що під час шиття деяких виробів (скажімо, трикотажної блузки) коверлок вимагає постійного перемикання, багато кравчині його недолюблюють, вважаючи за краще працювати з оверлоком і Розпошивальні машиною. Але ці два прилади вимагають значно більшого простору, ніж один коверлок, і займають більше місця при зберіганні.

В оверлок є два петлителя (деталь, завдяки якій не потрібна котушка для намотування нижньої нитки), в той час як в Коверлоки їх три (і два з них призначені для оверлочної та трикотажної обробки). У оверлок буває від двох до п'яти ниток для пошиття, в Коверлоки їх може бути до десяти. Коверлок зазвичай важче оверлока. Він може мати більше сучасних пристосувань для зручності роботи, таких як додатковий столик, сенсорний екран і багато інших.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Оверок тільки обрізає і обметують краю матеріалу. Коверлок, крім цих двох функцій, виконує ще одну: завдяки наявності додаткового пристосування - петлителя ланцюгового стібка, або шірітеля, - він вміє робити Розпошивальні шов (для трикотажних виробів). Таким чином, коверлок об'єднує в собі функціонал оверлока і Розпошивальні машини.
  2. У оверлока два, а у Коверлоки - три петлителя.
  3. У оверлока від двох до п'яти робочих ниток. У Коверлоки їх може бути до десяти, за рахунок чого їм можна виконувати величезну кількість декоративних швів.
  4. При роботі з Коверлоки потрібні певні навички і час для перемикання приладу з однієї функції на іншу.
  5. Коверлок коштує дорожче оверлока, він більш громіздкий.
  6. Коверлок в залежності від моделі може мати додатковий столик, сенсорний екран і багато інших сучасних пристосувань для полегшення роботи.