Різниця між відкритою і закритою камерою в газових котлах

Різниця між відкритою і закритою камерою в газових котлах

Газові котли випускаються в двох поширених модифікаціях - з відкритою і закритою камерою. Що являють собою обидва типи пристрою?

Зміст статті

  • Що таке газовий котел з відкритою камерою?
  • Що таке газовий котел із закритою камерою?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке газовий котел з відкритою камерою?

Газові котли даного типу, іменовані також пристроями з природною тягою, функціонують за рахунок використання атмосферного повітря - як джерела кисню для горіння. Він, таким чином, забирається з приміщення, де інстальований котел, в необхідній кількості за рахунок природної тяги, яка утворюється внаслідок руху повітря з приміщень назовні.

Газовий котел з відкритою камерою

Продукти горіння в пристроях розглянутого типу виводяться через спеціальний димохід: його присутність в конструкції котла обов'язково. Це може дещо ускладнити установку агрегату в житлових приміщеннях: там повинна функціонувати хороша вентиляція, інакше робота котла внаслідок активного використання повітря може негативно позначитися на здоров'ї людей, що знаходяться в кімнатах.

Рекомендується, таким чином, встановлювати газові котли в спеціальних приміщеннях, розміщених в тих частинах будівлі, що знаходяться на достатній відстані від житлових кімнат.Дані приміщення повинні відповідати встановленим стандартам безпеки. У них же встановлюються і димоходи.

Котли з відкритою камерою досить прості в обслуговуванні. Коштують вони відносно недорого. Альтернативою їм можуть бути агрегати із закритою камерою згоряння. Вивчимо їх особливості.

до змісту ↑

Що таке газовий котел із закритою камерою?

Даного типу котли також використовують для спалювання газу атмосферне повітря. Однак продукти згоряння розглядаються агрегати висновок не через традиційний димохід, а через коаксіальний. Це можливо завдяки залученню функції горизонтального видалення утворюється диму. Коаксіальний димохід - більш простий в установці, ніж традиційний. Забір повітря з атмосфери виконує спеціальний вентилятор, і дія природної тяги при цьому не використовується.

Газовий котел із закритою камерою

Перевага котлів розглянутого типу полягає в тому, що їх, на відміну від агрегатів з відкритою системою, необов'язково інсталювати в спеціальних приміщеннях, при необхідності - можна і в житлових. Правда, кімнати повинні мати достатню площу, оскільки газовий котел - досить об'ємний агрегат.

Основний елемент конструкції вентилятора, який здійснює видалення утворюється в казані диму, - електродвигун. Тому в приміщенні, в якому інсталюється газовий котел, повинна також бути вільна розетка.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність відкритої камери від закритої в газових котлах в тому, що перший елемент конструкції агрегату функціонує за рахунок природної тяги і передбачає виведення продуктів згоряння газів через традиційний димохід, Встановлене в спеціальному приміщенні.Бажано - розташованому на відстані від житлових кімнат.

Другий тип камери в газових котлах передбачає направлення повітря з атмосфери в агрегат за допомогою вентилятора, а також передбачає видалення утворюється диму. В результаті продукти горіння можуть бути виведені за допомогою коаксіального димоходу. Він має більш просту конструкцію, внаслідок чого котел розглянутого типу можна інсталювати в житлових приміщеннях.

Визначивши, в чому різниця між відкритою і закритою камерою в газових котлах, відобразимо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Відкрита камера в газовому котлі Закрита камера в газовому котлі
Функціонує за рахунок використання природної тяги Чи не передбачає використання природної тяги, оскільки повітря з атмосфери направляється в котел за допомогою вентилятора
Передбачає висновок продуктів згоряння газу через традиційний димохід Передбачає висновок продуктів згоряння газу, зменшених в обсязі за рахунок видалення утворюється диму, через коаксіальний димохід
котел з відкритою камерою повинен інсталюватися в сп ціальної приміщенні - де є можливість встановити традиційний димохід, у багатьох випадках бажано його розташування на віддалі від житлових кімнат Котел з закритою камерою може інсталюватися в житловому приміщенні (але за умови, що є можливість підключити вентилятор, який спрямовує повітря в камеру і розсіює дим в агрегаті, до розетки)