Різниця між айфоном і смартфоном

Різниця між айфоном і смартфоном

Сьогодні людина, що збирається придбати щось приймає дзвінки і виходить в Інтернет, ставиться перед вибором між смартфоном і айфоном, і підноситься це як вибір між різними типами пристроїв. Але по суті, айфон - всього лише лінійка моделей смартфонів від Apple, і ігнорування цього факту - маркетинговий хід, дуже успішний і ефективний. Порівнювати спільне з приватним не вийде, тому ми будемо діяти так, як рітейлери: до смартфонам віднесемо все, що не айфони. І знайдемо п'ять відмінностей, як на дитячих малюнках.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Смартфон - мобільний пристрій зв'язку, що об'єднало в собі функціональність і зовнішні риси мобільного телефону і КПК. Обов'язково дає можливість підключення до мережі Інтернет. Працює під управлінням спеціально розроблених мобільних операційних систем.

Айфон (iPhone) - смартфон від корпорації Apple, який існує на сьогоднішній день в п'яти поколіннях і декількох варіаціях, що працює під управлінням операційної системи iOS (або iPhone OS) і володіє набором необхідних функцій для цього класу пристроїв.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між айфоном і будь-яким іншим смартфоном кардинальної, з огляду на приналежність до одного виду пристроїв, бути не може. Однак одна відмінність визначається відразу: яблучко на задній панелі хтось надкусив - це айфон (або репліка айфона).Всі інші смартфони можуть бути прикрашені якими завгодно логотипами, але яблучко - символ Apple, і ніхто на нього не замахується.

Зовнішніх відмінностей від багатьох моделей смартфонів айфон не має, але можна говорити про високу якість збірки і матеріалів. Алюміній, загартоване скло, дорогий пластик зустрічаються і в моделях інших виробників, але тільки Apple це гарантує для будь-якого покоління айфонів. Традиційно це ставиться в колонку переваг останніх, і не дарма, з огляду на постійно знижуються планки якості в цій сфері.

Технічні відмінності вже цікавіше. Айфони забезпечуються незнімним акумулятором, що теоретично викликає побоювання про необхідність часто звертатися в сервіс-центр. Більшість моделей смартфонів дозволяють самостійно замінити акумулятор, іноді навіть на підвищеної ємності. Зате у сучасних айфонів цільні корпусу, що підвищує надійність апаратів і в очах обивателя, і фактичну.

iPhone 5

Айфони не підтримують роботу з картами пам'яті: вважається, що їм достатньо внутрішньої. А внутрішня, в залежності від моделі та конфігурації, може досягати 64 ГБ. Карти пам'яті такого обсягу в смартфонах рідкість, так що тут Apple виграє. При наявності, звичайно, гострої необхідності в десятках Гб і серйозної суми в кишені - чим більше пам'яті, тим дорожче айфон.

Втім, айфон завжди дорожче схожого за характеристиками смартфона. І дорожче випереджаючого по характеристикам. Багато хто вважає, що це ціна виключно бренду, нічим крім яблучка не обумовлене. Затвердження справедливо, але попит на айфони не падає.

Що стосується програмного забезпечення, то тут різниця хоч і суб'єктивна, але виразна.Шанувальники Apple хвалять iOS за простоту, швидкість реакції і безвідмовність, противники все перераховане лають. Операційна система iOS встановлюється тільки на девайси Apple, іншим смартфонам вона недоступна. Зате вони володіють широкими можливостями і функціональністю Android або економічністю Windows. Фірмові програми на кшталт iTunes і Siri теж належать тільки айфон, хоча вважати це гідністю або недоліком - питання неоднозначне.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тільки на спинці айфона є яблучко - логотип Apple
  2. Айфон завжди зібраний якісно і з дорогих матеріалів, смартфони в цьому відношенні дуже різнопланові.
  3. У айфонів будь-якого покоління акумулятор незнімний і немає слота під карту пам'яті.
  4. Айфон майже завжди буде коштувати дорожче схожого за характеристиками смартфона.
  5. Айфон і тільки айфон працює під управлінням iOS, смартфони - під управлінням різних систем.