Різниця між інверторним і звичайним генератором

Різниця між інверторним і звичайним генератором

При відсутності електрики не може бути ніякого комфорту. Не працюють телевізор, холодильник, та й вся інша побутова техніка. Щоб уникнути таких незручностей, найчастіше використовуються автономні генератори, які є резервними джерелами електроенергії. Але і з цим не все так просто, існує безліч самих різних моделей і типів подібних пристроїв, що часом викликає додаткову плутанину. У подібній ситуації цілком резонно буде запитати, а в чому, наприклад, відмінність инверторного генератора від звичайного і який з них краще використовувати?

Зміст статті

  • Про автономних генераторах
  • Інший підхід до електропостачання.
  • Додаткова інформація про генераторах

Про автономних генераторах

Отримання електроенергії в польових умовах або при аварії на ЛЕП найбільш просто здійснюється за допомогою автономного устрою. Конструктивно воно виглядає досить просто - це ДВС, з'єднаний з генератором. Двигун може бути будь-яким - бензиновим, дизельним, газовим, 2- або 4-тактним, і розрахованим на різну потужність.

Він приводить в обертання ротор електрогенератора, і на виході останнього з'являється змінна напруга, величина і параметри якого (напруга і частота) визначаються характеристиками двигуна і генератора. Число витків в обмотках і їх кількість на генераторі в процесі роботи не змінюється.Таким чином, виходить, що робота ДВС впливає на якість одержуваної електроенергії.

Виражається це в тому, що зміна числа обертів коленвала мотора призводить до зміни вихідного напруги генератора. Існує і зворотна залежність - збільшення навантаження. Наприклад, виникає пусковий струм при підключенні нового споживача позначається на роботі ДВС і, відповідно, на характеристиках вироблюваної енергії.

Описаним чином працює звичайний генератор. Якість одержуваної електроенергії зазвичай буває відповідним для заживлення багатьох приладів. Лампа розжарювання буде світити і при такому плаваючому напрузі, воно також слабо позначиться на електронних пристроях, в яких використовується імпульсний блок живлення. Однак до параметрів електричної мережі 220 В 50 Гц пред'являються певні вимоги. І під них розраховані багато пристроїв. А порушення характеристик електроенергії призводить до відмови або передчасного виходу з ладу дорогих виробів.

до змісту ↑

Інший підхід до електропостачання.

Однак це зовсім не влаштовує більшість споживачів. Наприклад, холодильник, як і циркуляційні насоси в системі опалення, контролери управління газовими котлами, для своєї роботи вимагають стандартної якості електроенергії. Ось його і забезпечують так звані інверторні генератори .

Вони дозволяють уникнути зазначених вище неприємностей. І відбувається це завдяки инвертору - спеціального пристрою, перетворюючого струм однієї частоти і напруги в струм з іншими характеристиками. Реалізується це таким чином: змінна напруга від звичайного генератора перетворюється в постійне, а потім з нього виходить знову змінну напругу 220 В 50 Гц високої якості.Описаний принцип наведено на малюнку:

Тут треба зробити невеличкий роз'яснення. У звичайних генераторів на виході при 3600 оборотах на хвилину клонували ДВС формується напруга 220 В 50 Гц. У інверторних ж виробляється 300 В. Це дозволяє отримувати з нього стандартну синусоїду, що не залежить від роботи ДВС.

Зміна числа оборотів коленвала, навантаження в мережі можуть привести до зниження величини постійної напруги на виході генератора, скажімо з 300 В до 250 В. Але в будь-якому випадку цього досить для отримання 220 В. А з постійної напруги можна сформувати змінне будь-якої частоти . Підтвердженням сказаного будуть наведені графіки, що дозволяють порівняти синусоїди на виході генераторів різного типу в різних умовах.

Додатковою перевагою инверторного генератора буде його економічність. Забезпечення необхідних показників вихідної напруги можливо при менших оборотах ДВС, відповідно до 20% знижується витрата бензину і масла, а також рівень створюваного шуму.

до змісту ↑

Додаткова інформація про генераторах

Але так вже повелося, що будь-які переваги супроводжуються вадами. І різниця між інверторним і звичайним генератором не тільки в якості вироблюваної електроенергії, а й в ціні. Крім того, є обмеження по потужності, інверторні генератори за цим показником не перевищують 7 кВА.

Тому до вибору системи резервного електропостачання треба підходити дуже ретельно. Найголовніше, необхідно визначити вимоги до його якості. Для харчування ламп розжарювання і ручного електроінструменту не потрібно найкраще напруга, для цих цілей цілком можна використовувати звичайні бензогенератори.

А от харчування холодильника, циркуляційного насоса системи опалення або контролерів управління газовим котлом вимагає високоякісного джерела електроенергії. У цьому випадку кращим вибором буде інверторний генератор. Додаткову інформацію про нього можна отримати тут:

Питання забезпечення автономного електропостачання не такі прості, як здається на перший погляд. В першу чергу це стосується одержуваного напруги, яке багато в чому визначається типом бензогенератора. У більшості випадків можна обійтися звичайними пристроями, але для особливо відповідальних вузлів треба використовувати інверторні генератори. Нехай вони будуть і дорожче, але надійність роботи деяких виробів безпосередньо залежить від якості електроенергії.