Різниця між вставкою і спеціальною вставкою

Різниця між вставкою і спеціальною вставкою

Такі програми, як Word і Excel, дозволяють поміщати в редагований документ ті чи інші дані двома способами - через вставку, а також за допомогою спеціальної вставки. Що являють собою обидва інструменту?

Зміст статті

  • Що таке вставка даних в Word і Excel?
  • Що таке спеціальна вставка в Word і Excel?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке вставка даних в Word і Excel?

В процесі редагування документа в Word або Excel користувачеві може знадобитися розмістити в ньому деякі дані - текст, таблиці, графіку, формули - з іншого файлу або, наприклад, із сусідніх абзаців документа. Це легко зробити за допомогою копіювання даних і подальшої їх вставки.

Найпростіший варіант здійснення подібної операції - залучення поєднань клавіш Ctrl і С, а також Ctrl і V. В разі його застосування в документ буде зроблена "звичайна" вставка даних.

Якщо робота йде в Word, то в редагований файл додається, як правило, неформатований або має базові елементи форматування тексту. Якщо вставка здійснюється в Excel - те ж саме, або найпростіший табличний контент. Іноді можна таким чином вставляти в документи, редаговані першою або другою програмою, різні картинки.

до змісту ↑

Що таке спеціальна вставка в Word і Excel?

Спеціальна вставка в Word і Excel дозволяє помістити в редагований документ складніші дані - в порівнянні з неформатований або мінімально відформатованим текстом або табличним контентом.

Особливості застосування спеціальної вставки залежать від того, які завдання користувач вирішує, працюючи з Word і Excel, а також від того, яку конкретно програму з цих двох він використовує. Справа в тому, що Word - це редактор документів, а Excel - таблиць. Призначення у них різний, так само як і можливості такої функції, як спеціальна вставка.

Наприклад, якщо людина користується Excel, то розглянута функція дозволяє розміщувати в редагованої таблиці готові формули, адаптовані до обчислень, які передбачається здійснювати в поточному документі.

Задіяти спеціальну вставку в Excel допустимо різними способами. Наприклад, можна скопіювати осередок, після - перемістити курсор в потрібне місце редагованого документа, натиснути правою кнопкою, потім - вибрати пункт "Спеціальна вставка" з меню.

Працюючи з доступними опціями по спеціальній вставці в Excel, можливо, наприклад, здійснювати розміщення в документах:

  • скопійованих з інших таблиць формул - повністю або ж тільки ті їх значення, що вийшли в ході обчислень,
  • приміток до осередків,
  • даних з вихідними стилями оформлення.

У програмі Word також є спеціальна вставка. Дану функцію можна задіяти, вибравши пункт меню "Правка", а потім - "Спеціальна вставка". У вікні, після цього можливо буде вибрати спосіб відображення вставляється контенту у відкритий документ.

натисніть на картинку для збільшення

Наприклад, якщо копіюється вміст Web-сторінки, то можна вибрати пункт "Формат HTML", після чого в редагований файл вставиться скопійований веб-контент, наближений за структурою до коду, який розміщений на веб -сторінці в браузері.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність вставки від спеціальної вставки в тому, що перша функція дозволяє розмістити в редагованому документі базову частину копійованого контенту, яка несе основну інформаційне навантаження. Як правило, застосовується за допомогою поєднання клавіш Ctrl і С, а також Ctrl і V.

Спеціальна вставка, в свою чергу, передбачає розміщення в документі також і додаткових елементів контенту - тих, що пов'язані з його форматуванням або, наприклад, з обчислювальними операціями. Для того щоб скористатися даною можливістю, може знадобитися час на пошук потрібних опцій в інтерфейсі Word або Excel.

Визначивши, в чому різниця між вставкою і спеціальною вставкою, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Вставка Спеціальна вставка
Що спільного між ними?
Обидві функції - типові для популярних офісних програм Word і Excel
У чому різниця між ними?
Передбачає залучення найпростішого загальновідомого поєднання клавіш - Ctrl і C, а також Ctrl і V Передбачає задіяння спеціальних опцій інтерфейсу Word і Excel
Дозволяє розмістити в редагованому документі основні, "поверхневі" елементи скопійованого контенту - звичайний текст, таблиці без формул Дозволяє розмістити в редагованому документі також і додаткові елементи скопійованого контенту, іноді в достатній мірі складні - наприклад, формули або елементи форматування тексту веб-сторінки