Різниця між сальником і манжетою

Різниця між сальником і манжетою

Сальники і манжети в багатьох випадках виявляються незамінними деталями. Вони забезпечують нормальну роботу всіляких механізмів. Що являють собою ці вироби, і чим відрізняється сальник від манжети? Про це розповідається нижче.

Загальні відомості

Йдеться про пристрої, що виконують герметизирующую функцію. Сальники і манжети встановлюються в місця, де стикуються робочі елементи, один з яких найчастіше є ходовим. Так, наприклад, перекривається зазор між корпусом і валом, що обертається або поступально рухається стрижнем. Названі ущільнювачі приймають на себе тертя і запобігають вихід рідини або газу за межі відповідних відділів механізму. У той же час вони не допускають того, щоб в вузли проникала пил.

Сальники і манжети дуже різноманітні по конфігурації, розмірам, матеріалу виготовлення. Ці характеристики визначають умови використання подібних пристосувань. Ущільнювачі застосовуються повсюдно: у складі побутової техніки, трубопроводах, насосах і, звичайно, в автомобілях і інших численних видах транспорту.

Порівняння

У всякому разі предметом обговорення є контактні пристрої у формі кільця, всі поверхні якого щільно прилягають до сусідять деталей. У чому полягає відмінність сальника від манжети? Щоб розібратися в цьому, необхідно детальніше проаналізувати те й інше поняття.

" Сальник " - це давня назва. Воно вживалося ще в ті дні, коли в цілях герметизації використовувалися джгути з пеньки або повсті. Подібні уплотняющие елементи для додання їм необхідних властивостей просочувалися салом. "Манжета" - більш сучасне найменування. Воно є узагальнюючим і має на увазі цілий ряд виробів з різними можливостями.

Звичайна манжета - це однорідний гумовий продукт, рідше шкіряний або з поліуретану. Деталі названої різновиди особливо застосовні в умовах високого тиску робочої рідини або при поступальному русі конструкційних елементів. Така манжета може звужуватися конусом, що дозволяє їй краще виконувати свою функцію.

Манжети

Недолік виробів подібного роду полягає в їх схильності до зносу. Особливо чутливі манжети до впливу несприятливих температур і великий механічного навантаження. Під впливом таких чинників герметизирующие пристосування можуть кришитися, розтріскуватися і ставати непридатними для подальшого застосування.

Однак існує клас міцніших манжет, що витримують жорсткі умови і виняткові навантаження. Такі ущільнювачі містять в своєму пристрої армирующие елементи (металеві кільця, функціональні пружини). Вироби цієї категорії також іменуються сальниками. Конструкція пристосувань наступна:

Пристрій манжети-сальника

У чому різниця між сальником і манжетою звичайного типу щодо їх застосування? У тому, що армовані зразки встановлюються переважно на обертові частини механізмів. Манжети-сальники мають циліндричні робочі поверхні.Такі допоміжні деталі відрізняються тим, що служать довше.