Різниця між підприємством та установою

Різниця між підприємством та установою

Організації називають по-різному: все залежить від особливостей їх діяльності, кількості персоналу, масштабів роботи. Є суттєва різниця між підприємствами і установами, однак вона помітна далеко не відразу. Розуміння відмінностей допоможе грамотно використовувати найменування організацій в своїй повсякденній діяльності.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Підприємство - комерційна організація, що володіє статусом юридичної особи і має на комерційні цілі: виробництво продукції, торгівля товарами, надання послуг і виконання робіт. До складу юр. особи входить широкий перелік активів, в числі яких - рухоме і нерухоме майно, виняткові права, оборотні кошти, готова продукція та сировина і багато іншого.

Установа - некомерційна організація, створена для виконання завдань, пов'язаних з соціально-культурної, просвітницької, освітньої та іншою діяльністю, яка не передбачає безпосередньо з заробітку грошей. Власником може виступати як приватна, так і юридична особа, держава, фінансуючи проект частково або повністю.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, основна відмінність підприємства і установи - це цілі діяльності. Підприємство займається виключно комерційною активністю, ставлячи на чільне місце одержання прибутку.Його ефективність оцінюють за рівнем рентабельності, тобто чистого прибутку. Установа переслідує інші цілі, в числі яких - навчання громадян, благодійність і освіта. Оцінити його ефективність можна і якісними, і кількісними показниками: обсяг зібраних коштів, число вилікуваних пацієнтів і т. Д. Варто зауважити, що майно підприємства приймається на праві господарського відання, установи - оперативного управління.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Діяльність. Підприємство - це господарюючий суб'єкт, який займається підприємництвом. Установа здійснює некомерційну діяльність.
  2. Цілі існування. Підприємство орієнтоване на отримання прибутку, установа - на навчання, лікування, освіту громадян, а також інші важливі завдання, не пов'язані із заробітком грошей.
  3. Функції. Підприємство займається виробничо-торговельною діяльністю або наданням послуг на платній основі, установа - виконує соціальні, управлінські та інші функції безкоштовно.
  4. Речові права на майно. Керівник приймає підприємство на праві господарського відання, установа - оперативного управління.