Різниця між Помолвочное і обручкою

Різниця між Помолвочное і обручкою

Найбільш значущі події в житті людини з давніх-давен супроводжувалися ритуалами, пов'язаними з необхідністю попередити втручання в їх розвиток недобрих сил і бажанням забезпечити благополучне майбутнє безпосереднім учасникам цих подій. Весільні традиції, в тому числі і обмін кільцями при вступі в шлюб, засновані на подібних ритуалах, хоча в наш час вони втратили первісне значення і більшістю сприймаються як загальноприйнятий спосіб вираження почуттів люблячих один одного людей. Однак заручні і призначені для заручин кільця не просто приємні передвесільні подарунки: вони залишаються символами вірності і надійного союзу, тому варто розібратися, в чому їхня відмінність і яке безпосереднє призначення.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Помолвочное кільце - ювелірну прикрасу, яке майбутній чоловік підносить своїй обраниці під час заручин - офіційного оголошення вступають в шлюб про рішення створити сім'ю. Кільце, прийняте нареченою в день заручин, підтверджує її згоду вийти заміж. За європейською традицією, його надягають на безіменний палець лівої руки і не знімають до самого весілля.

Обручка - символ подружньої єдності, міцності сімейних відносин і взаємної довіри.Воно може бути гладким або інкрустованим невеликими коштовними каменями, але обов'язково виконаним з золота, оскільки саме цей метал вважається визнаним еталоном надійної стабільності. Наречений і наречена обмінюються обручками під час вінчання або реєстрації шлюбу, надягаючи їх один одному на безіменний палець правої руки, і не знімають протягом усього спільного життя.

до змісту ↑

Порівняння

Заручини в наш час - данина традиції, за якою весільний ритуал складався з декількох етапів. Щоб заручитися згодою дівчини стати нареченою і висловити серйозність своїх намірів, чоловік вручав їй кільце, символічно пропонуючи розділити з ним його стан і увійти в будинок повноправною господинею.

В залежності від достатку претендента на руку і серце молодої особи, кільце могло бути мідним, срібним або золотим. Як правило, його прикрашав камінь, цінність якого теж визначалася матеріальними можливостями жениха.

Беручи помолвочноє кільце, наречена погоджувалася на умови шлюбу і носила подарунок майбутнього чоловіка до заручин, а потім знімала і зберігала як сімейну реліквію, передаючи у спадок дорослому сину чи онуку.

Між заручинами та заручинами встановлювався термін від декількох місяців до року, протягом яких молоді люди духовно готувалися до шлюбу. В цей час дівчина могла повернути кільце нареченому, розірвавши тим самим відносини до вступу в шлюб. Якщо з якоїсь причини чоловік відмовлявся від весілля, вимагати повернення помолвочного кільця він був не в праві.

Обручки здавна служили подвійним оберегом. Відомо, що в язичницьких культах їм приписували магічні властивості, що захищають сімейні відносини від пристріту, псування, пов'язаних з ними хвороб і чвар.Через обручку матері пропускали нитка, якою перев'язували пуповину новонародженого немовляти; обручки клали в воду, щоб надати їй силу, здатну посилити яскравість інтимних відносин подружжя і зміцнити сімейний зв'язок. До сих пір поганим знаком вважається втрата обручки і ситуація, коли під час вінчання воно падає з рук нареченого або нареченої.

З приходом християнства обмін обручками став символізувати обітницю взаємної вірності, даний перед богом. У сучасному весільному обряді ця символіка збереглася, як і традиційна форма самого кільця: гладка, яка не містить ніяких прикрас.

У наш час поряд з традиційною формою обручок популярністю користуються інкрустовані каменями і прикрашені візерунком кільця, які складають гарнітур з Помолвочное: їх носять в парі на безіменному пальці правої руки.

Хорошим тоном вважається дарувати помолвочноє кільце з великим діамантом у витонченій тонкій золотій оправі. Це дорогу прикрасу, тому його, як правило, носять не постійно, а надягають в особливих випадках, пов'язаних з сімейними урочистостями і офіційними візитами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Помолвочное кільце підносять обраниці в якості подарунка напередодні або в день заручин. Обручками наречений і наречена обмінюються при вінчанні або реєстрації шлюбу.
  2. Обручка символізує подружню єдність. Помолвочное є символом визнання чоловіки в глибокому дослідженні і бажанні поєднати своє життя з коханою жінкою.
  3. Обручка має просту лаконічну форму. Помолвочное, як правило, прикрашена великим діамантом.
  4. Обручка має бути золотим. Помолвочное кільце може бути виконано з будь-якого дорогоцінного металу.
  5. Обручка в більшості країн Східної Європи носять на безіменному пальці правої руки. Помолвочное кільце надягають на безіменний палець лівої руки, рідше - на палець з обручкою.
  6. Помолвочное кільце не знімають з моменту офіційного оголошення про заручини до весілля; після одруження його надягають в особливо урочистих випадках. Обручка носять постійно.