Різниця між ПП та ВП

Різниця між ПП та ВП

В економічній системі Російської Федерації все частіше стали з'являтися індивідуальні підприємці або, як їх називають по-простому, приватні підприємці. А чи є різниця в цих двох поняттях? І як краще зареєструвати свою діяльність - як ІП або приватним підприємцем? Спробуємо розібратися в цьому питанні і знайти можливості його вирішення.

Зміст статті

  • Визначення індивідуального підприємця
  • Хто такий "приватний підприємець"?
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення індивідуального підприємця

Індивідуальний підприємець (ІП) - це фізична особа, яка виявила бажання займатися підприємницькою діяльністю на законних підставах, для чого надав до державних контролюючих органів заяву, необхідні документи, довідки та квитанцію про оплату державного мита. Після розгляду такого пакета документів осіб реєструється в якості індивідуального підприємця, і з цього моменту на нього законодавчо покладається певна обов'язок: за всі свої дії або зобов'язання він відповідає всім наявним у нього майном.

Як система оподаткування індивідуальний підприємець може віддати перевагу будь-який режим, який відповідно до законодавства підходить такій юридичній особі. Досить часто індивідуальний підприємець зупиняє свій вибір на спрощеній системі оподаткування, не пов'язаної з ПДВ.Багато організацій, що знаходяться на загальній системі оподаткування, відмовляються працювати з таким ІП, оскільки в цьому випадку вони не можуть повернути ПДВ, втрачаючи через це значні суми грошових коштів.

Необхідно сказати і про те, що індивідуальний підприємець не може отримати деякі види ліцензій, наприклад, на торгівлю алкогольною продукцією або лікарськими засобами. Але одним з достоїнств такої форми організації бізнесу є можливість вести облік господарської діяльності та складати необхідну звітність за спрощеною формою.

до змісту ↑

Хто такий "приватний підприємець"?

Поняття "приватний підприємець" (ПП) в даний час відсутня в законодавстві Російської Федерації, оскільки державними органами було прийнято рішення про заміну ПП на ВП. Але в будь-якому випадку приватний підприємець також відповідав за своїми зобов'язаннями всім особистим майном і діяв на ринку як самостійна юридична особа. Крім того, ПП мав деякі послаблення від державних контролюючих органів, оскільки міг вести облік і надавати звітність в стислій формі.

Підводячи підсумок, можна сказати про те, що відмінностей між ПП та ВП немає ніяких, просто в законодавстві одне найменування було замінено на інше. Згідно з цим всі приватні підприємці повинні були пройти процедуру переоформлення. І зараз державні органи Росії реєструють тільки індивідуальних підприємців, вважаючи, що вони організовують свою приватну діяльність.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття ПП в законодавстві країни використовувалося раніше, тепер його місце зайняв термін ІП, хоча бізнес як і раніше залишається приватним.