Різниця між електрометром і електроскопом

Різниця між електрометром і електроскопом

Далеко не завжди можна чітко визначити, в чому саме полягає відмінність електрометрії від електроскопа, в результаті, як в літературі, так і в побуті часом виникає якась плутанина. Давайте спробуємо розібратися з даними поняттями і з'ясувати, що ж об'єднує, а що відрізняє один від одного ці прилади.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Електрометр - це прилад, який служить для кількісного виміру електричного потенціалу. Даний прилад обладнаний стрілкою індикації. З його допомогою вимірюють малі напруги і дуже малі струми (аж до 10-15А). Сучасні прилади-електрометрії, крім своїх стандартних функцій виконують функції підсилювачів напруги.

Електроскоп - це прилад, який служить для виявлення електричного заряду. З його допомогою можна скласти лише якісну характеристику (наявність або відсутність напруги).

до змісту ↑

Порівняння

Електрометр - прилад для кількісного вимірювання величини електрики ( "metro" - вимірювати, міряти). Електрометр - електростатичний прилад, обладнаний трьома електродами, що знаходяться під різними електричними потенціалами. Найбільш поширені зараз струнні прилади, які використовуються для вимірювання напруги.У них напруга подається на струну (платинову нитка) і нерухомі електроди. Під впливом сил електричного поля струна прогинається. Ці зміщення і служить мірою напруги.

Електрометр

Електроскоп - прилад, який видає тільки якісну характеристику, т. Е. Визначає наявність або відсутність заряду ( "skopeo" - виявляти, спостерігати). Найбільш поширеним є прилад, що складається з металевого стержня (провідника) з прикріпленими до нього паперовими або металевими пелюстками. Якщо до провідника (стрижня) підвести електричний заряд, пелюстки розійдуться, що вкаже на наявність заряду.

Електроскоп

Ще одна відмінність електрометрії від електроскопа полягає в наявності у першого шкали з поділками.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Електрометр визначає наявність / відсутність і величину напруги.
  2. Електрометр поміщений в металевий корпус.
  3. Електроскоп визначає наявність або відсутність напруги.
  4. Електроскоп знаходиться під скляним ковпаком.
  5. Електрометр і електроскоп мають різну конструкцію і принцип дії.