Різниця між квартирою і будинком

Різниця між квартирою і будинком

Ринок нерухомості збагатився новими поняттями, серед яких - таунхаус, апартаменти, пентхаус і багато іншого. Розібратися в них деколи дуже нелегко, особливо в процесі покупки вподобаного об'єкта. Ми розглянемо відмінності між найпопулярнішими об'єктами, які існують на даному ринку.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Квартира - це житлова споруда, яке складається з декількох кімнат, володіє окремим входом і набором необхідних інженерних систем (опалення, каналізація, вентиляція). Розташовується в окремому блоці, де з нею сусідить ще кілька таких приміщень.

Будинок - це відокремлений житлова споруда, яке володіє окремим входом і повним набором автономних комунікацій. Він може бути пристосований для проживання однієї або декількох сімей, але головна вимога - це цілісність. Якщо будинок розділити на 2 частини і зробити окремі входи, то його складові елементи стануть квартирами.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, в юридичному сенсі головна відмінність полягає в відособленості. Квартира розташовується в житловому блоці, де знаходиться ще кілька аналогічних приміщень. Будинок відокремлений від інших об'єктів нерухомості і відділений від них простором. Всі комунікації, розташовані в ньому, автономні. Інженерні системи квартири є централізованими: це стосується водопостачання, опалення, електрики.

При цьому весь будинок є неподільним майновим комплексом, який повністю належить господареві. У квартирі є елементи, що знаходяться в спільному домоволодінні, якщо ними користується кілька власників одночасно (труби, коридори, сходи).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вхід. У будинку є відокремлений вхід, у квартири - тільки вхідні двері.
  2. Комунікації. Будинок має повний набір автономних інженерних мереж, в той час як квартира ділить їх з іншими приміщеннями.
  3. Спільне домоволодіння. Будинок є неподільним майном і повністю належить власнику. У квартирі ж є мережі, які знаходяться в спільному домоволодінні (використовуються двома і більше особами).
  4. Відособленість. Будинок розташовується на деякому віддаленні від інших об'єктів нерухомості, квартира належить до будівлі.
  5. Наявність земельної ділянки. До будинку, як правило, прилягає невелика територія, що відноситься до нього. Квартира земельної ділянки позбавлена.