Різниця між амулетом і талісманом

Різниця між амулетом і талісманом

Багато хто помилково вважає, що між такими поняттями, як "амулет" і "талісман", немає суттєвої різниці. Зовні вони можуть виглядати як завгодно, зате сама суть цих предметів укладена в закладеному в них сенсі. Розкриємо цю тему більш детально.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Амулет - предмет, наділений особливими магічними силами, покликаний захищати людину і уберігати його від втрат.

Талісман - магічний предмет, що виконує захисну функцію і приносить щастя своєму власникові.

до змісту ↑

Порівняння

Слова "талісман", "оберіг", "амулет", "апотропей" часто використовуються як синоніми. Однак ці визначення мають трохи різні відтінки і призначення. Так, амулетом називається предмет, покликаний оберігати свого власника від різних лих, поглинання злої енергії, з якою він може стикнутися. Даний магічний символ носять на тілі: це можуть бути дорогоцінні камені, культові прикраси, металеві підвіски з магічними написами, різні рослини (часник, сандал, ладан) і т. Д. Талісман ж являє собою предмет, здатний не тільки захищати від зла, але і приносити щастя і удачу своєму власникові. Якщо одні талісмани носять на тілі, то інші досить просто завжди мати при собі.У ролі магічних предметів в даному випадку можуть виступати фігурки різних божеств і тварин, каміння, прикраси, монети і т. Д.

Ще в давнину люди створювали для себе талісмани у вигляді зубів і пазурів убитих ними тварин з метою перейняти їх силу. А перші ювелірні прикраси і коштовності вважалися саме культовими предметами - талісманами і амулетами. Всі вони таїли в собі магічну силу. Ковалі ж в очах людей виглядали справжніми магами, здатними управляти стихіями і зв'язуватися з потойбічним світом. Вони шанувалися за свої вміння не тільки слов'янами, але також індусами, вікінгами, африканцями. Сьогодні амулети знаходять широке поширення в нетрадиційній медицині для захисту від пристріту, а також як джерело любовних чар. У арабів вони мають досить специфічний вид і виконані у формі невеликої шкіряної сумочки з вшитой папером, на яку нанесений магічний знак або сура Корану.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Амулетом називається річ, покликана оберігати свого власника від різних лих і втрат. Талісман ж являє собою предмет, здатний не тільки захищати від зла, а й приносити щастя і удачу своєму власникові.
  2. Обов'язковою ознакою амулета є носіння його на тілі, тоді як талісман досить просто мати при собі.