Різниця між аерогрилем і електрогрилем

Різниця між аерогрилем і електрогрилем

Соковите ароматне м'ясо, покрите золотистої хрусткою скоринкою, є межею мрій багатьох гурманів. Дивно, але сьогодні приготувати подібний кулінарний шедевр здатний абсолютно будь-яка людина, далекий від кухарського мистецтва. Для цього варто лише придбати сучасне і функціональне технічний пристрій. Мова в даному випадку йде про аерогрилях і електрогрилях. Але якому з приладів віддати перевагу? Щоб відповісти на це питання, необхідно познайомитися з можливостями і характеристиками кожного з них.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Аерогриль

Аерогриль - пристрій, призначений для приготування їжі за допомогою гарячого повітря. Це багатофункціональний прилад, що поєднує в собі можливості електричної плити, мікрохвильової печі, тостера, духовки, пароварки, електрошашличниці і навіть йогуртниці. Агрегат складається з чаші або скляної колби, пластикової підставки, металевого кільця, панелі управління і кришки. Всередині останньої заховані робочі елементи вироби: вентилятор і ТЕН. По суті, агрегат є конвекционной піччю, принцип дії якої базується на подачі гарячого повітря. Оскільки в процесі приготування їжа рівномірно обдувається з усіх сторін, страва виходить добре проварені, прожареним або пропечений.Швидкість і температура потоків повітря піддаються регулюванню. Забезпечений таймером прилад має функцію автоматичного відключення і не вимагає присутності господаря на кухні. Перевагою аерогрилю виступає можливість приготування страв без додавання масла.

Електрогриль

Електрогриль - прилад для приготування їжі методом смаження на решітці, розташованої над нагрівальним елементом. Виготовляється переважно з нержавіючої сталі з антипригарним покриттям. Особливість пристрою полягає в тому, що термічна обробка продуктів в ньому відбувається тільки за рахунок електроенергії. Виріб використовується в основному для смаження м'яса, риби і овочів. Агрегати даного типу діляться на контактні і безконтактні. Перші можна порівняти зі сковородою. Вони бувають як односторонніми, так і двосторонніми. Перевагою таких моделей є відсутність чада при приготуванні їжі. В ході термічної обробки продуктів виділяється з них сік стікає в спеціальний контейнер або піддон, перешкоджаючи утворенню диму. Однак варто обмовитися, що приготовлені за допомогою пристрою страви не будуть володіти запаморочливим ароматом багаття.

Що ж стосується безконтактних електрогрилем, вони мають відкриту спіраль. Отримані в результаті термічної обробки страви будуть не відрізняються від зажарених на багатті продуктів. Однак в ході експлуатації приладу жир потрапляє прямо на нагрівальні елементи, а по дому поширюється нестерпний чад. Тому використовувати подібні пристрої краще на відкритому повітрі.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність приладів полягає в способі термічної обробки продуктів.Так, приготування страв в аерогрилі здійснюється за допомогою гарячого повітря, який рівномірно розподіляється по всій ємності. В результаті продукти прожарюються або пропікаються з усіх боків. Вони виходять на подив соковитими і м'якими. У електрогрилі страви готуються методом смаження на решітці, що не гарантує рівномірної обробки продуктів з усіх боків. Зате страви можуть просочитися незвичайним запахом багаття. Даним властивістю не здатний похвалитися жоден аерогриль. Однак останній агрегат володіє найширшим спектром найрізноманітніших функцій. По суті, він здатний замінити практично всі кухонні прилади.

В аерогрилі можна не тільки варити супи і смажити шашлики, але також розморожувати і підігрівати продукти, готувати на пару, сушити фрукти і ягоди, робити йогурт, стерилізувати банки і пляшки, пекти пироги. Наявність декількох ємностей дозволяє господарці істотно економити час. Адже виріб має можливість одночасного приготування цілого ряду страв. Завдяки таймеру і опції автоматичного вимкнення людина не повинна бути присутнім на кухні в процесі роботи приладу. Ще одна відмінність аерогрилю від електрогриль полягає в тому, що останній складно назвати функціональним пристроєм. Звичайно, з завданням обсмажування м'яса і овочів, так само як і з підігрівом і розморожуванням продуктів він цілком впорається. А ось приготувати страви на пару або простерилізувати посуд, на жаль, не зможе.

Крім того, при обробці продуктів за допомогою аерогрилю запах не буде поширюватися по всій квартирі. Навіть якщо всередині пристрою готується відразу кілька страв, їх аромати не змішуються один з одним, що є істотним плюсом.Електрогрилі з відкритою спіраллю мають вагомим недоліком. Вони поширюють чад по всій квартирі, за рахунок чого використовуються переважно на відкритому повітрі. До того ж в процесі смаження стікає з продуктів жир потрапляє на нагрівальний елемент, що доставляє господареві додатковий клопіт при чищенні агрегату. Деякі моделі електрогриль також мають можливість одночасного приготування двох або трьох страв. Однак в процесі роботи багатьох приладів даного типу людині доведеться стежити за тим, щоб їжа не пригоріла і своєчасно перевертати шматки.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між аерогрилем і електрогрилем.

Аерогриль Електрогриль
Приготування страв здійснюється за допомогою гарячого повітря Їжа присмажується на решітці
Продукти обробляються з усіх боків Чи не гарантує рівномірної прожарювання
Аромат страв залишається класичним їжа може просочитися запахом багаття
Володіє широким спектром функцій Список можливостей обмежений
Не вимагає присутності людини на кухні Господар повинен контролювати процес
Запах не поширюється по всій квартирі Пристрої з відкритою спіраллю неабияк чадять при роботі <9 99> Адаптований для домашнього використання
Деякі моделі рекомендується застосовувати на свіжому повітрі