Різниця між авансом і передоплатою

Різниця між авансом і передоплатою

Аванс або передоплата - в чому їх відмінності? Чи є вони різними назвами одного і того ж дії або між ними все ж є розбіжності? Якщо ви не знаєте відповідей на ці питання, слід розглянути дані поняття більш детально.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Аванс - грошова сума або інше майно, яке передається боржником другій стороні з метою виконання зобов'язання до моменту його настання. Іншими словами, аванс передається для того, щоб планована угода вступила в початкову стадію свого існування. До того моменту, поки аванс не внесений, виконавець або кредитор не починає виконувати своїх зобов'язань за угодою.

Передоплата передбачає виконання зобов'язання, яке бере на себе відповідальну особу, причому воно починає діяти тільки в тому випадку, коли обумовлена ​​в угоді передоплата буде внесена готівкою або безготівковим способом.

до змісту ↑

Порівняння

Аванс передбачає внесення грошової суми або іншого майна в рахунок виконання майбутніх операцій, причому він не є забезпеченням укладення договору. У тому випадку якщо зобов'язання не було виконано, аванс повинен бути повернутий в повному розмірі, оскільки він не залишається в розпорядженні особи, відповідальної за виконання договору.Аванс виступає в двох ролях - з одного боку, хоча і не у всіх випадках, він є свого роду виконанням договору, а з іншого боку - гарантом того, що замовник згоден на умови співпраці і готовий сплатити решту за договором суму грошових коштів.

Що стосується передоплати, то вона також вноситься з метою забезпечення переходу угоди з початкової точки відліку в наступну стадію. Передоплатою замовник гарантує той момент, що він готовий співпрацювати з даними виконавцем і зобов'язується виплатити другу частину коштів на умовах і в терміни, встановлені договором. Необхідно відзначити, що, згідно із законодавством, передоплата ніколи не повинна вноситися в момент здійснення заходів, зазначених у договорі, а тільки до їх початку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Аванс, як і попередня оплата, вноситься до початку виконання зобов'язань відповідальною особою.
  2. Аванс і передоплата можуть бути повернуті, якщо зобов'язання так і не були виконані.
  3. Хоча термін "аванс" дуже часто використовується в юридичній та економічній літературі, а "передоплата" - досить рідко, їх сутність і призначення тотожні, а тому можна говорити про те, що ці поняття ідентичні.