Різниця між американо і еспресо

Різниця між американо і еспресо

Пити каву, причому не розчинний, а зварений за всіма правилами, останнім часом стало дуже модним: про це свідчить поява великої кількості кав'ярень . Людині недосвідченому при погляді на меню такого закладу буває досить складно визначитися з вибором: яких тільки видів кави не пропонується покуштувати відвідувачеві! А в чому відмінність між ними, не завжди зрозуміло. Чим, наприклад, відрізняються досить популярні американо і еспресо? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Американо (іноді званий ще "кава-по-американськи") - вид неміцного напою на основі перемелених кавових зерен, що готується двома способами: в фільтрової кавомашині або розведенням кави еспресо гарячою водою.

Еспрессо - вид міцного концентрованого напою на основі кави, який готується в кавомашині, при цьому гаряча вода під великим тиском пропускається через змолоти зерна кави.

до змісту ↑

Порівняння

Еспрессо - "фундамент" будь-якого напою, приготованого на основі кави. Тому, щоб отримати правильний капучіно, лате, мокачіно або американо, потрібно в першу чергу зварити правильний еспрессо, такий же, яким його винайшли на початку XX століття гарячі італійці. Як же це зробити?

Дуже велике значення для еспресо має помел зерен: він не повинен бути ні занадто дрібним, ні занадто грубим.Приготувати найкращий еспресо можна, змоловши зерна безпосередньо перед приготуванням напою. Подається еспресо в невеликих чашечках об'ємом від 50 до 65 мл, і наливається він часто тільки до половини, обов'язково в попередньо прогріту посуд. Тобто обсяг самого напою становить приблизно 25-35 мл. Еспрессо повинен подаватися відразу ж після приготування, так як він має властивість дуже швидко "видихатися", втрачати свій аромат і смак. Тому в Італії, де еспресо дуже популярний, його часто п'ють прямо біля барної стійки, щоб температура ароматної рідини не опускалася нижче 75-85 градусів. Бажано, щоб кава подавався в чашці з товстими стінками - так він довше буде залишатися гарячим. Якщо офіціант приніс вам теплий еспресо, ви маєте повне право попросити замінити його.

На еспресо обов'язкова наявність пінки, або, по-італійськи, "крем а " (наголос на останній склад). Над правильним еспресо височить щільна еластична пінка висотою не менше 2 мм з найдрібніших бульбашок. Зазвичай вона світло-горіхового кольору, на її поверхні, в залежності від використовуваної кавової суміші, допускаються темні розводи і світлі смужки. Пінка тримається на еспресо як мінімум 2-3 хвилини і повністю відновлюється навіть після перемішування напою ложечкою. У кращих закладах для відчуття повноти смаку еспресо гостям подають склянку холодної негазованої води з лимоном, який ставлять праворуч від чашки з кавою.

Напій американо має два способи приготування: власне американський (в кавоварці з фільтром) і європейський (еспресо просто змішується з гарячою водою). Причому європейський тип, в свою чергу, ділиться на два підвиди: класичний італійський - коли в еспресо додається окріп і шведський - коли в чашку з окропом вливається еспрессо.У першому випадку пінка руйнується, а от у другому - залишається такою ж густою і щільною, як і в звичайному еспресо. Існує і такий спосіб подачі напою, при якому перед гостем ставиться чашка з еспресо і склянку з гарячою водою. А далі настає процес творчості: в якому саме порядку і в яких пропорціях змішувати обидві рідини. Слід зазначити, що хоча порція американо не така концентрована і міцна, як еспресо, але кофеїну в ній стільки ж.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Еспрессо - насичений концентрований напій, подається в маленькій чашечці. Американо - менш насичений і концентрований кави, в якому набагато більше води.
  2. Основа напою американо - власне порція кави еспресо, різними способами розбавлена ​​гарячою водою.
  3. Правильний еспресо завжди подається з густою щільною пінкою на поверхні напою, на американо пінка буває далеко не завжди.
  4. Смак і аромат американо зазвичай набагато менш виражені, ніж ті ж показники у еспресо.