Різниця між зволожувачами повітря і очисниками

Різниця між зволожувачами повітря і очисниками

Брудний і насичений різними шкідливими елементами повітря стає причиною багатьох серйозних захворювань. Тому і були розроблені спеціальні засоби: зволожувачі та очищувачі повітря, які, незважаючи на невеликі розміри, здатні повністю змінити стан повітря в приміщенні в кращу сторону. Фахівці рекомендують використовувати зволожувачі та очищувачі повітря разом, але, якщо ви вирішили використовувати їх окремо, необхідно знати основні відмінності між ними: їх зовсім небагато, але все ж вони є.

Зміст статті

  • Очищувачі повітря
  • Зволожувачі повітря
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Очищувачі повітря

Головне завдання цих пристроїв полягає в тому, щоб видалити з повітря всі шкідливі для людського організму елементи. Існують різні очищувачі повітря, які відрізняються один від одного фільтром, встановленим всередині пристрою. Для наочності можна навести кілька прикладів: якщо в приміщенні систематично накопичується пил, то ідеальним варіантом буде електростатичний фільтр, якщо ж проблема в неприємному запаху, то найбільш оптимальне рішення - вугільний фільтр. Сучасний ринок дозволяє придбати дорогі і високотехнологічні очищувачі повітря, які вирішать всі проблеми з забрудненням та неприємним запахом всередині приміщення.Мова в першу чергу йде про пристрої з фотокаталітичними фільтрами, які повністю розщеплюють забруднювачі (інші очисники їх просто затримують).

до змісту ↑

Зволожувачі повітря

Ці пристрої мають одну яскраво виражену завдання - підтримувати вологість в приміщенні на оптимальному рівні. Сухе повітря може зробити негативний вплив як на здоров'я людини (підвищення стомлюваності, сухість шкіри, ослаблення волосся), так і на стан меблів, підлоги, рослин в кімнаті. Ці пристрої також діляться на кілька видів: холодні, парові і ультразвукові зволожувачі повітря. Якщо парові і холодні зволожувачі повітря мають більш-менш схожий принцип роботи, то ультразвукові моделі сильно відрізняються від них. Вода подається на пластину (з дуже сильною вібрацією) з бачка. Там відбувається розщеплення рідини на найдрібніші бризки, внаслідок чого утворюється хмара, через яке і проганяється зовнішнє повітря.

до змісту ↑

Порівняння

Очищувачі повітря мають не так багато відмінностей від зволожувачів, однак це зовсім не означає, що прилади дуже схожі. Наприклад, їх головна відмінність криється якраз в призначенні, що, погодьтеся, є визначальним фактором.

Отже, ось три основні ознаки відмінності між двома пристроями:

  1. Основна відмінність полягає безпосередньо в функції пристроїв. Головне призначення зволожувачів - підтримка оптимальної вологості в приміщенні, в той час як очисники повітря повинні виводити шкідливі елементи з приміщення. Власне, вже з назви видно, чим ці два пристрої відрізняються одному від одного.
  2. Зволожувачі повітря дуже актуальні в зимовий час, коли штучне опалення робить повітря в приміщенні дуже сухим.Для простоти розуміння можна сказати, що зволожувачі повітря - це квіти і зелень, яких дуже сильно не вистачає взимку.
  3. Очищувачі повітря, на відміну від зволожувачів, більше застосовують у виробничих приміщеннях, де дуже сильно забруднений повітря. А ось зволожувачі, навпаки, користуються більшою популярністю саме в житлових приміщеннях.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У них різне призначення.
  2. Зволожувачі мають більшої актуальності взимку.
  3. Очищувачі повітря застосовуються здебільшого на виробництві.