Різниця між айкідо і карате

Різниця між айкідо і карате

Бойові мистецтва дозволяють захистити себе, розвинути витривалість і силу. Тому навіть в століття високих технологій вони затребувані і цікаві багатьом. У число популярних входять айкідо і карате. Недосвідченому спостерігачеві складно зрозуміти суть кожного з них, не кажучи вже про те, щоб визначити більш підходяще особисто для себе мистецтво. Пропонуємо подивитися, що у них спільного і чим відрізняється айкідо від карате.

Зміст статті

  • Подібність карате і айкідо
  • Порівняння
  • Таблиця

Подібність карате і айкідо

Обидва види єдиноборств зародилися і отримали розвиток в Японії. У цьому головна їхня схожість. Другий загальний момент полягає, як не дивно, в травматичності. Прийнято вважати, що карате - більш жорсткий вид спорту, ніж айкідо, ведьво час спарингу вище ризик ударів, переломів і т. П. Але це поверхневий погляд. Досвідчені майстри айкідо говорять про те, що вероятностьполученія серйозних травм тут нітрохи не менше. Правда, вона серйозно зростає лише у випадках з непідготовленими людьми - вони просто не вміють правильно падати.

На початкових етапах тренувань суть занять айкідо і карате теж зводиться до одного: спортсмени вчаться виконувати удари за допомогою фізичної сили і напруги. Вони стають витривалішими, розвивають і зміцнюють м'язи. Лише згодом у займаються виходить вкладати в удари ще і внутрішню силу, виконувати їх без напруги.

Системи рангів в карате і айкідо також мають ідентичну структуру. Вони складаються з учнівських ступенів, які називаються кю, і майстерень - данів. У міру розвитку спортсмена номер, що позначає його учнівську ступінь, стає все менше і менше, поки не перетворюється в одиницю. При здачі іспитів на отримання данів все навпаки: відлік починається з першого і йде по наростаючій.

до змісту ↑

Порівняння

В наші дні карате є мистецтвом, що застосовуються як для захисту, так і для нападу. Хоча вважається, що спочатку воно створювалося тільки для самооборони. Назва цього виду бойового мистецтва перекладається як "порожня рука". У карате дійсно не використовуються ніякі додаткові елементи (палиці, мечі і т. П.). Більш того, треновані спортсмени здатні розбивати тверді предмети (дошки, цеглу та ін.) Руками, ногами і навіть головою.

В свою чергу, в практиці навчання айкідо може застосовуватися зброя: ножі, мечі і жердини з дерева і т. Д. Засновник цього бойового мистецтва винайшов його виключно для захисту, причому не тільки себе самого, але і нападника. Можна говорити про те, що філософської стороні питання тут приділяється більше уваги, ніж в карате.

В приблизному перекладі айкідо означає "шлях з'єднання з енергією духу", і створювалося це мистецтво в тому числі для самопізнання. Суть його зводиться до придбання навичок по використанню сили, агресії, ваги, енергії противника проти нього самого. Вважається, що таким чином атакуючий матиме можливість заспокоїтися і зрозуміти безглуздість бійки. У цьому ключова відмінність айкідо від карате.

Якщо подивитися з боку на ці 2 види бойових мистецтв, то карате буде виглядати агресивніше, жорсткіше.Дійсно, в ньому домінують прямі, різкі удари. В айкідо частіше використовуються захоплення і кидки, руху тут зазвичай кругові або мають непрямий вектор. Це пов'язано все з тієї ж філософією мистецтва: по можливості мінімізувати травми суперника. Головною ознакою майстерності служить здатність відбити атаку, не заподіявши шкоди.

Для карате в першу чергу потрібні сила і витривалість, а також швидкість реакції. У цьому виді єдиноборств показником майстерності є здатність битися, не відволікаючись ні на зовнішні подразники, ні-особливо! - на внутрішні емоції.

до змісту ↑

Таблиця

Перерахуємо ще раз всі моменти, щоб запам'ятати, в чому різниця між айкідо і карате.

Айкідо Карате
Для захисту себе і супротивника Для нападу і самооборони
Може використовуватися зброя Чи не застосовується зброя
Більше уваги приділяється філософії мистецтва Більше уваги приділяється тренуванні сили, витривалості та реакції
Використовується сила противника для відбиття атаки Використовується своя внутрішня і фізична сила
Переважають кругові і непрямі руху, кидки В основному застосовуються різкі, прямі удари