Різниця між адміністратором і модератором

Різниця між адміністратором і модератором

В середині першого десятиліття XXI століття практично кожен користувач Глобальної павутини мріяв про власний сайті і володарювання над "юзерами". Час форумів і чатів кануло в Лету, а колишні адміністратори і модератори слідом за користувачами перебралися в соціальні мережі. Соціалки стали свого роду притулком для різних верств населення, відібравши тим самим левову частку відвідуваності форумів і порталів. Онлайн-чати і зовсім вимерли після появи "Однокласників" і "ВКонтакте". Для дотримання користувачами правил як на будь-якому проекті, так і в соціальних мережах існують "спеціальні" модератори, в чиї обов'язки входить видалення протиправної інформації, блокування користувачів і надання їм допомоги згідно з правилами ресурсу. Але коло обов'язків модераторів соціальної мережі жорстко обмежений, чого не скажеш про права модераторів форумів і порталів.

Зміст статті

  • Трохи про поняттях
  • Порівняння
  • Таблиця

Трохи про поняттях

Адміністратор (в більшості випадків) - творець сайту, що стежить за його функціонуванням і займається його безпосереднім обслуговуванням. На сайтах або форумах з високою відвідуваністю обов'язки розподіляються між декількома адміністраторами. Так, обов'язки щодо здійснення безперебійної роботи системи управління контентом, на якій побудований сайт, і сервера покладаються на технічного адміністратора, а робота з рекламодавцями частенько дістається "адміну з фінансів".

Модератор - помічник адміністратора або творця, в чиї обов'язки входить стеження за дотриманням правил користувачами. Але в залежності від CMS проекту можливе призначення супермодераторів, права і обов'язки яких набагато ширше. Таким чином, основна відмінність адміністратора від модератора полягає в обсязі прав і рівні у вертикалі управління сайтом.

до змісту ↑

Порівняння

Але в чому ще полягає різниця між цими двома посадами, крім розширених прав щодо користувачів? Зазвичай модераторам дозволяється тільки видаляти пости або теми на форумах і порталах, а також банити користувачів за порушення правил на певний термін. Найчастіше цей термін становить не більше 7 днів. Адміністратори ж, в свою чергу, мають повними правами на редагування гілок форуму, аж до повного видалення подфоруму. До того ж тільки адміни мають право нагородити провинився користувача "вічним баном".

Якщо на ресурсі є ручна активація користувачів, то тільки адміністратори допускаються до панелі модерації користувачів. До того ж адміністратори здатні призначати і звільняти модераторів з числа користувачів. Модератори не можуть зробити звичайного користувача собі подібним, як би вони цього не хотіли.

В разі якщо адміністратор є творцем проекту, то він і зовсім володіє безмежними правами в порівнянні з усіма користувачами та модераторами. Як правило, системи управління контентом дозволяють редагувати права модераторів і користувачів сайту. Внаслідок чого головний адміністратор сайту може задати певної категорії модераторів права, не властиві їм, наприклад, редагування подфоруму і каталогів в завантажувальному центрі, можливість призначення "вічної блокування"

У чому різниця між адміністратором і модератором соціальної мережі?Мабуть, в соціалках різниця в правах більш істотна, ніж на форумах і порталах, так як в основному модератори соціальної мережі займаються лише блокуванням користувачів за порушення правил і видаленням постів і матеріалів, що суперечать політиці соціальної мережі і законодавству країни.

до змісту ↑

Таблиця

Адміністратор Модератор
Стежить за роботою сайту, його безперебійним функціонуванням і виправляє помилки в його роботі Стежить за дотриманням правил користувачами сайту, видаляє пости і коментарі, редагує теми форумів
може заблокувати користувача "навічно" чи карає користувачів баном або режимом "read only" на деякий термін
Призначає модераторів і супермодераторів, на посаді "головного адміністратора" може наділити модератора або користувача правами звичайного адміністратора < Пр і наявності певних адміном прав може редагувати назви подфоруму, категорій в завантажувальних центрах порталів