Різниця між аденомиозом і ендометріоз

Різниця між аденомиозом і ендометріоз

Аденоміоз і ендометріоз - це стан з вельми неприємними симптомами. Подібні жіночі проблеми досить поширені. Розглянемо детальніше кожен випадок і з'ясуємо, чим відрізняється аденоміоз від ендометріозу.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Досліджувані патологічні стани пов'язані з ростом однієї з тканин організму в недозволеному місці. Йдеться про ендометрії, який в нормі утворює внутрішній шар матки. Локалізуючись з деяких причин поза цією зоною, названа тканину в одних випадках формує невеликі осередки, в інших - справа доходить до великих поразок, розвитку кіст, зрощення органів та іншого.

Найбільш сумним є те, що при такому положенні справ можна довго, але безуспішно чекати зачаття дитини. Ще одним наслідком стає порушення менструальної функції. Щомісячні (в нормі) виділення можуть відбуватися не вчасно і бути занадто великими.

Ендометрій при будь-якої локалізації проявляє себе однаково. Наприклад, в своєму звичайному місці, матці, він в дні менструації частково відторгається і виноситься з організму з кров'ю. Одночасно той же процес відбувається і в патологічних осередках ендометрія. Якщо нездорова тканину функціонує в замкнутому просторі, кров може накопичуватися всередині.Це провокує запалення органів, викликає біль.

до змісту ↑

Порівняння

Припускають, що клітини обговорюваної тканини починають освоюватися і розростатися поза "рідною" зони переважно через гормональні збої. У появі подібних проблем не заперечують і роль спадковості, а також зниження імунітету. У чому полягає відмінність аденомиоза від ендометріозу? Головним чином в локалізації описаної патології.

Аденоміоз характеризується нездоровим станом тільки матки. Ендометрій тут зсередини проростає в її товщу. При цьому дітородний орган набухає.

Аденоміоз

Стан жінки стає болючим. Крім менструацій, мізерні виділення бувають і в інші фази циклу.

Рідше клітини ендометрія знаходяться не в порожнині матки, а на її оболонці. Поразка може охопити і інші органи, не завжди пов'язані зі статевою системою. Таку форму захворювання, при якій внутрішня тканину матки потрапляє в інші області тіла, називають ендометріоз.

Ендометріоз

Цей стан вважається з точки зору медицини більш складним. На відміну від аденомиоза, який проявляється вже на ранніх стадіях, ендометріоз може довго не відчуватися. У деяких випадках жінка дізнається про свої проблеми, коли вже утворюються кісти. Діагностуються дві форми хвороби по-різному. Аденоміоз виявляється за допомогою УЗД і процедури гістероскопії. Іноді буває досить обстеження на гінекологічному кріслі. Що стосується ендометріозу, то його діагностувати важче. Отримати точні дані допоможе тільки хірургічне втручання - лапароскопія.

У чому різниця між аденомиозом і ендометріоз щодо проведеного в кожному випадку лікування?У тому, що з першим з них частіше борються, приймаючи медикаменти. Операція при аденомиозе виконується тільки у вкрай важких ситуаціях. Причому доводиться видаляти матку, адже якимось чином вичистити разросшуюся тканину з глибоких шарів цього органу неможливо. Тим часом хірургічні методи для ендометріозу застосовуються набагато частіше. Як правило, видалення органів тут не потрібно, достатньо буває усунути патологічні вогнища.

до змісту ↑

Таблиця

Аденоміоз Ендометріоз
Хвороба внутрішніх шарів матки Розвивається за межами порожнини матки
Виявляється швидко Жінка може довго не знати про його існування < Діагностика: гістероскопія, УЗД, огляд гінекологом
Для виявлення уражених зон потрібно лапароскопія Лікування медикаментами, операція - останній шанс
Часто проводиться хірургічне втручання