Різниця між акриловими і водоемульсійними фарбами

Різниця між акриловими і водоемульсійними фарбами

Водоемульсійні фарби відносяться до найбільш затребуваним при ремонті приміщень і вирішенні багатьох інших господарських завдань. У числі їх найдоступніших різновидів - акрилові. У чому їх особливості? Чим відрізняються акрилові фарби від водоемульсійних інших типів?

Зміст статті

  • Що являють собою водоемульсійні фарби?
  • Що являють собою акрилові фарби?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що являють собою водоемульсійні фарби?

До водоемульсійні прийнято відносити фарби, в яких барвник, а також дрібні частинки полімерної основи, розміщені в воді, утворюють емульсію (як речовини, не розчинені у воді, але знаходяться в підвішеному стані). Після нанесення фарби на поверхню і випаровування води фарбувальні речовини і полімерна основа закріплюються на відповідній поверхні і надають їй певні колір і властивості.

Водоемульсійні фарби - порівняно новий винахід. Вони почали випускатися в 20 столітті, значно пізніше, зокрема, масляних фарб. Основні різновиди водоемульсійних фарб: акрилові, силіконові, силікатні, а також мінеральні. Вивчимо, що представляють собою перші - як підпадають під категорію найпопулярніших.

до змісту ↑

Що являють собою акрилові фарби?

В фарбах розглянутого типу основа - це акрилова смола. Її властивості зумовлюють формування міцного і еластичного шару з відповідною основи і пігменту на поверхні, що фарбується. Основні переваги акрилових фарб:

  1. універсальність (ними можна фарбувати поверхні не тільки всередині приміщень, а й зовні - наприклад, фасади будівель);
  2. невисока газопроникність;
  3. відносно висока стійкість до хімічного і температурного впливу.


Разом з тим акрилові фарби відносяться і до найдорожчих водоемульсійні продуктам. Є у розглянутих матеріалів і деякі недоліки:

  1. наносити на штукатурку їх можна тільки через досить тривалий проміжок часу після її формування;
  2. акрилові фарби не дуже підходять для застосування в приміщеннях з високою вологістю.
до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність акрилових фарб від водоемульсійних іншого типу полягає в тому, що в структурі перших в якості полімерної основи використовується акрилова смола. У свою чергу, наприклад, в силікатних водоемульсійних фарбах застосовується рідке скло, в мінеральних - цемент або вапно. Зазначені переваги акрилових фарб - універсальність, низька газопроникність, стійкість до хімічного і температурного впливу - характерні не для всіх матеріалів водоемульсійною типу.

Аналогічно багато альтернативні водоемульсійні фарби можуть застосовуватися там, де використання акрилових небажано. Наприклад - при фарбуванні штукатурки (тут знадобляться якраз мінеральні фарби), при роботі в приміщеннях з високою вологістю (в цьому випадку можна успішно використовувати силікатні матеріали).

Акрилові фарби в багатьох випадках коштують дорожче водоемульсійних іншого типу, що можуть застосовуватися в аналогічних умовах.

Визначивши, в чому різниця між акриловими і водоемульсійними фарбами, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Акрилові фарби Водоемульсійні фарби
Що спільного між ними?
Акрилові фарби - різновид водоемульсійних, являють собою емульсію барвника і полімерної основи в воді
У чому різниця між ними?
В акрилових фарбах полімерна основа представлена ​​акрилової смолою Є водоемульсійні фарби, в складі яких немає акрилової смоли (в той час як можуть використовуватися, наприклад, рідке скло, цемент, вапно)
Характеризуються універсальністю, низьку газопроникність , стійкістю до хімічного і температурного впливу Не всі водоемульсійні фарби настільки універсальні, мають низьку газопроникність і стійкість до зовнішнього впливу
Чи не занадто оптимальні для нанесення на свіжу штукатурку, для вико ьзованія в приміщеннях з високою вологістю Багато водоемульсійні фарби можуть бути успішно застосовані для фарбування свіжої штукатурки, а також поверхонь в приміщеннях з високою вологістю
У багатьох випадках коштують дорожче інших водоемульсійних матеріалів Багато водоемульсійні фарби коштують дешевше акрилових >