Різниця між акрилом і пластиком

Різниця між акрилом і пластиком

В сфері будівництва та ремонту часто використовуються акрилові й пластикові матеріали. У чому їх специфіка?

Зміст статті

  • Що таке акрил?
  • Що таке пластик?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке акрил?

Строго кажучи, під акрилом традиційно розуміється синтетична тканина, розроблена в середині 20 століття. Її найменування співзвучно з назвою хімічної речовини "метакрилова кислота" - і тому воно використовується в цілях позначення широкого спектру синтетичних матеріалів, що виготовляються на основі даної кислоти. У числі таких - оргскло. Воно є полімером метилметакрилату і відноситься до категорії пластиків. Саме оргскло стосовно галузі будівництва і ремонту найчастіше іменується "акрилом".

Але даний матеріал - не єдиний, який позначається цим терміном. Під "акрилом" також може розумітися тип фарб різного призначення - будівельних, художніх. Існують особливо міцні його модифікації - застосовуються, наприклад, для покриття зовнішніх елементів будинків.

до змісту ↑

Що таке пластик?

Під пластиком традиційно розуміється матеріал, виготовлений на основі будь-якого синтетичного полімеру - наприклад, полістиролу або полівінілхлориду. Всі пластики мають загальну властивість - плавлення при високій температурі (в той час як в звичайних умовах вони зберігають твердість).

Пластики, як і акрилові матеріали, дуже затребувані в сфері будівництва. З них виготовляються елементи будівель, готові конструкції, різні інструменти. Варто відзначити, що є й пластикові фарби - правда, застосовуються вони головним чином тільки як оздоблювальний матеріал і в малюванні не використовуються, на відміну від акрилових.

до змісту ↑

Порівняння

Можна виділити, безумовно, не одна відмінність акрилу від пластика - в області застосування термінів, а також з точки зору хімічного складу багатьох речовин, іменованих "акрилом" або "пластиком".

Слід зазначити, що на рівні термінології поняття "акрил" і "пластик" найчастіше протиставляються як позначають матеріали для виготовлення ванн і інших поширених видів сантехнічної продукції.

Акрил як оргскло дійсно є одним з найбільш затребуваних матеріалів для виготовлення ванн. Йому не страшні вода, відносно високі температури, багато хімічних речовин, він характеризується естетичністю - завдяки глянцевому і стійкою до подряпин поверхні.

Конкурентами акрилу при випуску ванн найчастіше стають синтетичні пластики типу АБС (Акрилонітрілбутадієнстірол). Вони поступаються оргскла за деякими споживчими властивостями - наприклад, мають менш гладку поверхню, чутливі до перепадів температур. Разом з тим вони і стоять, як правило, дешевше.

Визначивши, в чому різниця між акрилом і пластиком полягає з точки зору застосування даних матеріалів в різних сферах, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Акрил Пластик
Що спільного між ними?
Оргскло як один з матеріалів, що позначаються терміном "акрил", відноситься до пластикам
У чому різниця між ними?
Є акрилові фарби для малювання Пластикові фарби для малювання не поширені
Термін позначає оргскло, яке використовується при виготовленні сантехніки Термін позначає полімери типу АБС, використовувані при виготовленні сантехніки
Як матеріал, що відповідає сантехнічного оргскла , характеризується гладкою поверхнею, більшою стійкістю до перепадів температури, подряпин Як матеріал, що відповідає сантехнічного полімеру типу АБС, характеризується менш гладкою поверхнею, меншою стійкістю до змін температури, подряпин
Як матеріал, що відповідає оргскла для сантехніки, коштує дорожче Як матеріал, що відповідає оргскла для сантехніки, коштує дешевше