Різниця між акрилової і алкидной фарбою

Різниця між акрилової і алкидной фарбою

У будівництві і ремонті часто використовуються акрилові і алкідні фарби. У чому їх особливості?

Зміст статті

  • Що таке акрилова фарба?
  • Що таке алкідна фарба?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке акрилова фарба?

До акриловим відносяться воднодисперсні (розчинені у воді) фарби, в яких основними барвниками є різні поліакрилати. Як правило, в складі даних матеріалів присутні також сополімери поліакрилатів - вони додаються в фарбу як пленкообразователи.

Акрилові фарби випускаються в широкому спектрі різновидів - для малювання, для будівництва і ремонту. Їх найцікавіше властивість - стійкість до води після висихання, незважаючи на те, що є дані фарби, як ми зазначили вище, воднодисперсні.

до змісту ↑

Що таке алкідна фарба?

До алкідним відносяться фарби, які виготовляються на основі алкідних смол. Поставляються вони в продаж розчиненими в скипидарі, гасі, уайт-спірит. У ряді випадків у фарби додається оліфа. Як плівкоутворювачів в них застосовуються інші смоли, а також різні масла.

Алкідні смоли мають певною мірою природне походження. Їх отримують за допомогою температурної обробки різних рослинних масел, а також змішування їх з кислотами.

Алкідні фарби найчастіше використовуються при обробці приміщень. Їх основні переваги - стійкість до впливу атмосферної вологи, до перепадів температур. Але, як відзначають деякі експерти, алкідна фарба все ж менш стійка до атмосферного впливу, ніж акрилова.

Алкідні фарби виглядають естетично, оскільки формують блискучу поверхню з яскравим кольором. Можуть наноситися на метал, дерево і багато інших матеріалів, які використовуються в будівництві і при обробці приміщень.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність акрилової фарби від алкидной полягає в тому, що перша - синтетичного походження, головною сполучною речовиною в ній є синтетичні полімери. Алкідна фарба заснована на відповідного типу смолах, які виготовляються при залученні сировини, що має в певній мірі природне походження.

"Акрил" поставляється на ринок розчиненим у воді. Алкідна фарба надходить у продаж розчиненої в продуктах нафтового походження.

Розрізняються розглянуті матеріали і за сферою застосування. Так, масляні фарби рідко задіюються для малювання. Але вони можуть бути краще акрилових при обробці, якщо колір фарбується повинен бути яскравим, а сам предмет, покритий фарбою, - блищати.

Акрилові фарби, як вважають деякі фахівці, більш стійкі до атмосферного впливу в порівнянні з алкідними. Тому перефарбування поверхонь при їх залученні зазвичай здійснюється рідше. Але акрилові фарби, як правило, дорожче алкідних.

Визначивши, в чому різниця між акрилової і алкидной фарбою, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Акрилова фарба Алкідна фарба
Виготовляється на основі синтетичних полімерів Виготовляється на основі алкідних смол
воднодисперсні Розчиняється в продуктах нафтохімії
може формувати поверхню з менш вираженим блиском і не настільки яскравими квітами Часто формує поверхню з більш вираженим блиском і яскравими, насиченими кольорами
Варто дорожче Варто дешевше