Різниця між академією та університетом

Різниця між академією та університетом

Численні абітурієнти, щорічно штурмують двері престижних вузів країни, навряд чи замислюються над тим, чому вбрання ними навчальний заклад має статус університету, інституту або академії. Але ж ВНЗ мають певну назву неспроста, воно допомагає орієнтуватися в статусі навчального закладу і напрямку навчання. Найпопулярніші серед вступників - академія і університет. І хоча їх часто ототожнюють, різниця між ними є.

Зміст статті

  • Виникнення
  • Освіта і статус закладу
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Виникнення

За легендою академія виникла спочатку як школа, якою керував філософ Платон. Вона перебувала в гаю бога Академа. Недовго думаючи, Платон вирішив назвати свою школу Академією, в честь цього бога. Пізніше академії стали чимось на зразок гуртків інтелігенції і тільки при дворі Карла Великого академія стала вищим навчальним закладом. У Росії ж першою академією стала Духовна, що відкрилася в 1658 році.

Університет з'явився в середні століття, приблизно в XII-XIV, і відразу був багатопрофільний вищий навчальний заклад.Сьогодні це найпопулярніші вищі освітні установи в усьому світі. У Росії намагаються скоротити кількість університетів, так як багато хто з вищих навчальних закладів не відповідають світовим стандартам навчання.

до змісту ↑

Освіта і статус закладу

Академії - це освітні установи, що відноситься до вищих. Напрямки діяльності у академій досить широкі: реалізація освітніх програм як вузівського, так і післявузівської освіти, проведення досліджень у певній галузі науки. На кожну сотню студентів академії має припадати не менше двох аспірантів. Не менш 55% педагогів мають мати вчені ступені і звання.

Університет здійснює багатопрофільну підготовку з різноманітних спеціальностей. Також, як і в академії, в університеті проводять перепідготовку кадрів. Мінімальна кількість аспірантів, що припадає на кожні сто студентів не повинно бути менше, ніж 4 людини. Відсоток педагогів, які в обов'язковому порядку повинні мати вчений ступінь або звання дорівнює 60.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сучасні академії готують фахівців певного напряму, наприклад сільськогосподарське або художнє. Університети - багатопрофільні заклади.
  2. Університети по статусу вище, ніж академії, але це не впливає на якість отриманої освіти та на його цінність. І в тому, і в іншому випадку студент отримує вищу освіту.
  3. На кожну сотню студентів в академії має припадати не менше двох аспірантів, а в університеті - не менше чотирьох.
  4. Відсоток педагогів з науковим ступенем або званням в академіях не може бути менше 55%, а універсітетах- 60%.