Різниця між батарейками aA і AAA

Різниця між батарейками AA і AAA

До найбільш затребуваним форматам батарейок можна віднести ті, що класифікуються як AA і AAA. У чому їх особливості?

Зміст статті

  • Факти про батарейках AA
  • Факти про батарейках AAA
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про батарейках AA

Відповідними стандарту AA прийнято вважати батарейки, мають діаметр від 13, 5 до 14, 5 мм і довжину 50, 5 мм. Неофіційно вони іменуються "пальчиковими". Батарейки формату AA вважаються одними з найпоширеніших у світі. Випускаються вони з 1907 року.

Батарейки AA мають форму циліндра, який, як правило, виготовлений з металу і покритий оболонкою. Плюсовий та мінусовий виводи розташовуються на торцях корпусу. Діаметр першого - 5, 5 мм, висота - близько 1 мм. Другий висновок - плоский і включає в себе контактну площадку з діаметром від 7 мм.

Напруга батарейок AA становить близько 1, 5 В. Можна відзначити, що відповідатимуть їхнім формату акумулятори типу Ni-Cd, а також Ni-MH мають менший показник (1, 2 В), а девайси Ni-Zn - більший (1 , 6 В).

В залежності від типу електроліту, використовуваного в батарейках, різниться їх вага. Так, в числі найлегших - сольові елементи живлення (близько 14-18 г), трохи важче - лужні (близько 22-24 г), але акумулятори важать більше них. Наприклад, маса нікель-металгідридних елементів складає близько 30 м

Крім того, тип електроліту впливає на ємність батареї. Так, відповідний показник для лужних девайсів - 2980 мАг, майже стільки ж, як у нікель-металгідридних акумуляторів (їх ємність - 3000 мАг).Сольові батарейки мають ємністю, як правило, в межах 1500 мАг.

до змісту ↑

Факти про батарейках AAA

До відповідного типу батареям прийнято відносити елементи живлення, які мають довжину 44, 6 мм і діаметр, що становить 10, 5 мм. Важать вони близько 12 м Батарейки AAA неофіційно іменуються "мізинчикові".

Елементи живлення розглянутого типу мають напругу 1, 5 В. Відповідні їх формату акумулятори - 1, 25 В. Ресурс сольових батарейок AAA досягає близько 540 мАг. Ємність лужних - до 1200 мАг, нікель-металгідридних акумуляторів - до 1250 мАг.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність батарейок AA від AAA - розмір. Перші - відчутно більше. Це зумовлює їх більш високу ємність (якщо порівнювати елементи, в яких використовується один і той же електроліт). Але напруга обидва типи батарейок видають, в принципі, однакова.

Вивчивши, в чому різниця між батарейками AA і AAA, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Батарейки AA Батарейки AAA
Що спільного між ними?
Однакове напруга - близько 1, 5 В, використання одних і тих же типів електролітів в конструкції
У чому різниця між ними?
Мають діаметр 13, 5-14, 5 мм, довжину - 50, 5 мм Мають діаметр 10, 5 мм, довжину - 44, 6 мм
Мають ємність до 2980 мАг, акумулятори - до 3000 мАг Мають ємність до 1200 мАг, акумулятори - до 1250 мАг