Різниця між 2d-, 3D-, 4D-кінотеатрами

Різниця між 2D-, 3D-, 4D-кінотеатрами

Ніхто не любить так яро оскаржувати закони фізики, як маркетологи. Колись широке поширення набуло стереоскопічне зображення, назване ємко і коротко: "3D". З того моменту збільшилися не тільки цифри перед літерою "D", а й посилилася плутанина, пов'язана з тим, які ефекти додають заповітні одиниці до абревіатури. Хочете розібратися? Topinfoweb.com. ru з радістю допоможе вам у цьому.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

2D - кінематограф в звичному всім нам поданні. Він з'явився ще в кінці XIX століття завдяки старанням геніїв-винахідників і успішно існує до цих пір.

3D - кінематограф, заснований на стереоскопічному зображенні. Перші експерименти з такого роду кіно проводилися ще в 50-х роках XX століття. Тоді використовувалися окуляри зі сфетофільтрующімі лінзами, Анагліфов, що створюють разом з особливим відеорядом ілюзію глибини зображення.

4D - найсучасніший і невизначений тип кінематографа. Під 4D розуміється наявність додаткового технічного оснащення, що збільшує ефект присутності, але в цій області чіткої номенклатури не передбачено, і дане позначення може приховувати що завгодно.

до змісту ↑

Порівняння

Як ви вже зрозуміли, все досить просто. 2D-кінотеатри дозволяють переглядати фільм в класичному двовимірному вигляді.У 3D-кінотеатрах додаткове обладнання у вигляді спеціальних окулярів і по-особливому скомпонований відеоряд створюють ефект тривимірного зображення. В 4D є додаткові "опції", але в їх числі можуть виявитися як банальні вентилятори, що імітують потік вітру, так і рухливі крісла, що переміщаються в декількох площинах.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. 2D позначає класичне для кінематографа двовимірне зображення, 3D - ефект глибини, 4D - імітацію різних явищ, що створюють ефект присутності.