Вартість оренди житла Санкт-Петербурга підвищується з кожним роком

Вартість оренди житла Санкт-Петербурга підвищується з кожним роком

Великий відсоток нерухомості Санкт-Петербурга - це житло, яке здається в оренду. Згідно з даними сайту Найдідом, сьогодні зняти квартиру в СПб можна за середньою ціною 35 тисяч рублів, що на 15% дорожче, ніж в січні 2016 року.

Від чого залежить вартість оренди житла в Санкт-Петербурзі?

Орендні ставки на житлову нерухомість в північній столиці істотно відрізняються. Вплив на її вартість надають різні фактори, починаючи від кількості кімнат у квартирі і закінчуючи районом, в якому розташована нерухомість.

Якщо проаналізувати вартість оренди житла в СПБ в залежності від числа кімнат, то складеться наступна картина:

  • Щоб оселитися в однокімнатній квартирі, необхідно розраховувати в середньому на 23 тисячі рублів щомісяця.
  • Оренда двокімнатного житла в північній столиці обійдеться приблизно в 35 тисяч рублів на місяць.
  • Середня ціна трикімнатної квартири становить 68 тисяч рублів.
  • Оренда житла від чотирьох кімнат коштуватиме в середньому 138 тисяч рублів щомісяця.

Якщо порівняти вартість оренди нерухомості в СПБ по районам, то найнижчі орендні ставки спостерігаються в Красносельском, Невському, Фрунзенському районах.Зняти квартиру в цих частинах міста пропонують в середньому за 19 тисяч рублів. А найдорожче обійдеться оренда житлової нерухомості в Петроградському районі. За знімання житла в цій частині Санкт-Петербурга доведеться викладати приблизно 81 тисячу рублів на місяць. До іншим дорогим районів належать: Адміралтейський, Центральний і Московський.

При виборі квартири слід звертати увагу і на тип будинку, в якому вона розташована. Найдешевші варіанти - в панельних будівлях. Дещо дорожче буде коштувати житло в цегляних будинках і сталінках. Найдорожчі квартири - в сучасних монолітно-цегляних будинках.

Чому оренда житла в Санкт-Петербурзі дорожчає?

Примітно, що за останні два роки по зростанню цін на орендоване житло Санкт-Петербург став лідером серед інших російських міст. Якщо в більшості з них, включаючи Москву, вартість оренди знизилася або залишилася незмінною, то в північній столиці орендні ставки продовжують підвищуватися.

На думку фахівців, найбільший вплив на зростання вартості оренди житла в СПБ надає стабільний інтерес до нерухомості з боку орендарів. Більшість з них - студенти місцевих вузів і люди, які приїхали в північну столицю на пошуки роботи. Згідно зі статистикою, їх число збільшується з кожним роком, значить, і попит на орендоване житло продовжує зростати. При цьому найбільше цікавляться орендарі однокімнатними квартирами в віддалених районах міста. Головна причина цього - невисока вартість таких варіантів. Попит на дво- і трикімнатні квартири не настільки великий, і тому їх орендують менш активно.