Найяскравіші зірки, які спостерігаються з Землі

Спостереження за зірками - заняття справді захоплююче. Навіть не маючи телескопа, можна відшукати найбільш яскраві зірки, що знаходяться на різній відстані від нашої планети.

Найяскравіші зірки , що спостерігаються з Землі, ми зібрали в сьогоднішньої десятці. Всі вони ранжовані за видимою зоряною величиною, яка є мірою яскравості небесного тіла. Природно, ми не включаємо Сонце в цю десятку, розглядаючи зірки, які спостерігаємо виключно по ночах.

Зміст:

  • 10. Бетельгейзе
  • 9. Ахернар
  • 8. Процион
  • 7. Ригель
  • 6. Капела
  • 5. Вега
  • 4. Арктур ​​
  • 3. Толіман (Альфа Центавра)
  • 2. Канопус
  • 1. Сіріус

10. Бетельгейзе

Ця зірка із сузір'я Оріона розташована на відстані від 495 до 650 світлових років. Бетельгейзе - червоний надгігант, вона набагато більша за Сонце. Якщо помістити зірку на місце нашого світила, то вона заповнила б орбіту Марса. Бетельгейзе видно в Північній півкулі.

9. Ахернар

Яскрава блакитна зірка в сузір'ї Ерідана видно з Південної півкулі планети. Маса Ахернара в 6-8 разів перевищує сонячну. Від Землі зірка видалена на 144 світлових роки. Серед всіх яскравих зірок ця має найменш сферичну форму, т. К. Дуже швидко обертається навколо власної осі.

8. Процион

Зірка в сузір'ї Малого Пса віддалена від Землі на 11. 4 світлових років. Назва зірки в перекладі з грецького означає "перед собакою". Спостерігати Процион можна в Північній півкулі.

7. Ригель

Зірка в сузір'ї Оріона розташована поблизу екватора. Ригель знаходиться на відстані 860 світлових років від Землі. Це одна з найпотужніших зірок нашої Галактики, маса її перевищує сонячну в 17 разів, а яскравість - в 130 000 разів.

6. Капела

Зірка в сузір'ї Візничого віддалена від Землі майже на 41 світловий рік. Капела видно з Північної півкулі. Особливість цього жовтого гіганта в тому, що він є спектрально-подвійної зіркою. Кожен з компонентів подвійної зірки по масі перевищує Сонце в 2, 5 рази.

5. Вега

Зірка в сузір'ї Ліри добре видно в Північній півкулі. Від Землі Вега віддалена на 25 світлових років. Ця зірка добре вивчена астрономами, т. К. Розташована відносно близько до Сонячної системи.

4. Арктур ​​

Цей помаранчевий гігант - найяскравіша зірка Північної півкулі. Від Землі Арктур ​​відстоїть на 34 світлових роки. З території Росії зірка видно круглий рік. Арктур ​​яскравіша за Сонце в 110 разів.

3. Толіман (Альфа Центавра)

Найближча до Сонця зірка віддалена від Землі на 4, 3 світлових року. Зірка складається з трьох компонентів - подвійної системи? Центавра А і? Центавра B, а також невидимого без телескопа червоного карлика. Вважається, що саме Толіман стане першою стратегічною метою для міжзоряних перельотів.

2. Канопус

Зірка в сузір'ї Кіля є жовтувато-білим надгігантом. Від Землі Канопус видалена на 310 світлових років. Маса зірки перевищує сонячну в 8-9 разів, діаметр більше Сонця в 65 разів.

1. Сіріус

Найяскравіша зірка знаходиться в сузір'ї Великого Пса. Яскравість Сіріуса обумовлена ​​його відносною близькістю до Землі (8, 6 світлових років). Сіріус видно практично з усіх частин земної кулі за винятком самих північних регіонів.