Найпопулярніші художники сучасності

Скільки коштує сучасне мистецтво? Які з нині живих художників користуються найбільшим визнанням, мірило якого - грошові знаки? Сайт Artnet відповів на це питання, проаналізувавши результати аукціонів з 2011 по 2015 рік і склавши список найбільш продаваних сучасних художників . На жаль, творців з Росії в списку не виявилося.

Зміст:

  • 10. Ед Рушей
  • 9. Річард Прінс
  • 8. Яеї Кусама
  • 7. Пітер Дойг
  • 6. Фань Цзен
  • 5. Цуй Ручжоу
  • 4. Зенг Фанжо
  • 3. Крістофер Вул
  • 2. Джефф Кунс
  • 1. Герард Ріхтер

10. Ед Рушей

В 60-х роках минулого століття Ед, разом з такими знаменитими нині художниками, як Енді Уорхол і Джим Дайн, взяв участь в історичному заході "Нове зображення звичайних предметів". Це була одна з перших виставок в зароджується стилі "поп-арт" в Америці. Неосвіченому ж погляду картини Руше найбільше нагадують напис під трафарет на тлі пейзажів або життєрадісного сплеску кольорів. Однак за 4 роки його творіння були продані за загальну суму в 129 030 255 доларів .

9. Річард Прінс

Річард зробив собі ім'я тим, що заново фотографував образи з друкованої реклами, монтував їх в довільному порядку і прикрашав хльосткими гаслами. Від його рук постраждали ковбої "Мальборо", знаменитості, порнозірки, медсестри і подружки байкерів. А ще він розписує капоти машин. Громадськість оцінила його праці в 146 056 862 долара - саме за таку суму був проданий кілька робіт художника.

8. Яеї Кусама

Страждаюча психічними захворюваннями художниця любить покривати поверхні точками фарби - це називається "мережі нескінченності". І цей горошок, і власну хворобу вона примудрилася перетворити на товарний знак і тепер є найбільш продаваною сучасної художницею в світі ( 152 768 689 доларів ).

7. Пітер Дойг

Один з представників традиційної пейзажного живопису. Його творчість користується незмінною популярністю у стомився гіперіронічним постмодерному глядача - адже після написів, колажів з фотографій і стільців в горошок так приємно зупинити свій погляд на нічному тропічному пейзажі. За 4 роки продано картин на 155 229 785 доларів .

6. Фань Цзен

Каліграфічні написи, прозорі акварельні пейзажі та портрети в традиційному китайському стилі продаються теж непогано - 176 718 242 долара з 2011 по 2015 рік.

5. Цуй Ручжоу

Цей сучасний китайський художник прославився своїми роботами тушшю, що зображують квіти, птахів і пейзажі. Однак прості обивателі не в силах зрозуміти могутню силу мистецтва - і в 2012 році прибиральниця готелю Grand Hayatt випадково викинула в смітник одну з його робіт ціною 3. 7 млн ​​доларів. Роботи Цуя Ручжоу протягом 4 останніх років були продані за 223 551 382 долари .

4. Зенг Фанжо

Складні багатобарвні роботи ще одного китайського художника, де живі істоти і предмети чи заплуталися в павутині, то чи заблукали в зимовому лісі, а також зловісні піонери із закривавленими руками з 2011 по 2015 продавалися теж непогано - за 267 949 220 доларів .

3. Крістофер Вул

Товарний знак Крістофера - величезні білі полотна з чорними буквами. Чотири таких літери, що складаються в слово Riot ( "повстання") були продані на аукціоні Сотбі за 29.9 млн доларів. А всього за 4 роки було продано робіт художника на суму в 323 997 854 долара .

2. Джефф Кунс

Колишній чоловік порнозірки Чиччоліни воліє працювати в жанрі "нео-поп". Особливо знаменитий своїми скульптурами зі сталі, що імітують іграшки з довгастих повітряних кульок. За одну з робіт (сталеву оранжеву собаку) було заплачено на аукціоні Крісті 58, 4 млн доларів. А ще Джефф планує поставити перед Лос-анджелеським музеєм мистецтва кран, на який повісить паровоз, щоб той сопів і випускав клуби диму. З 2011 по 2015 рік Кунс продав робіт на загальну суму в 379 778 439 доларів .

1. Герард Ріхтер

На першому місці в рейтингу художників з найбільш продаваними картинами знаходиться майстер, який навіть не вважає себе таким. За словами Герарда він довгий час створював щось, що не відноситься до мистецтва, композиції, кольору, творчості і т. Д. А саме - покривав полотна розводами фарби за допомогою скребків і шпателів. Одна з таких картин під назвою "Абстрактний образ", найбільше нагадує загиблий в муках кавун, була оцінена на аукціоні Сотбі за 43. 6 млн доларів , а роботи художника за чотири роки продалися за скромну суму в 1. 165 527 419 доларів .