Кращі омолоджуючі продукти харчування

Харчування і антистаріння тісно об'єднані один з одним, тому що деякі продукти не тільки смачні, але і містять цінні компоненти, необхідні для організму. Багато що з того, що входить в меню, безпосередньо впливає на старіння клітин. Це показує дослідження європейських учених. У ньому була вивчена зв'язок між дієтою і частотою хронічних і онкологічних захворювань.

Результати дослідження довели: люди, які віддають перевагу здорові і корисні продукти, менше хворіють і живуть в середньому довше. Більше рослинних, ніж тваринних жирів, велика кількість овочів і трохи м'яса типові для стилю середземноморської дієти. Але є багато омолоджуючих продуктів, які допомагають краще за інших боротися зі старістю.

Сміттярі для красивої шкіри

Чому люди старіють? Абсолютно повної ясності в цьому питанні поки немає. Однак дослідники прийшли до єдиної думки, що клітини організму людини безупинно відчувають атаки вільних радикалів, які сприяють старінню. Беручи достатню кількість корисної їжі, яка багата антиоксидантами, людина допомагає своєму організму. Харчування і антистаріння йдуть рука об руку. Антиоксидантні інгредієнти в кращих омолоджуючих продуктах харчування здатні поглинати реактивні молекули і захищати клітини. Це помітно, в першу чергу, на шкірі: антиоксиданти забезпечують свіжий і сяючий колір обличчя.

Продукти - захист клітин

Антиоксиданти - це вітаміни C, E і A, але також каротиноїди, такі як бета-каротин. Вони є, зокрема, в ягодах, горіхах, насінні, червоному перці і овочах, таких як морква і бобові. Можуть пригальмувати процес старіння і деякі поліфеноли, так показують наукові дослідження. Вони містяться у винограді, яблуках і зеленому чаї. Останній володіє і ще більшими можливостями: він допоможе захистити від хвороб судин і серця, хвороби Альцгеймера і навіть від деяких видів раку. Це доведено клінічними випробуваннями.

Здоровий рослинний жир і риба

Жири незаслужено мають погану репутацію. Як джерело енергії і компонентів клітинних мембран вони виконують життєво важливі функції і беруть участь в метаболізмі клітин. Але якщо їх занадто багато або вони неправильні, тоді вони шкідливі для здоров'я. Важливо харчуватися корисними поліненасиченими жирними кислотами, які організм не виробляє самостійно. Вони в змозі захистити від атеросклерозу і позитивно діють на рівень ліпідів в крові, добре омолоджують організм. Їх джерела - рослинні масла і жирна риба - лосось, тунець або макрель.

Антивікові мікроелементи: цинк і селен

Є цілий ряд мікроелементів, які необхідні для омолодження організму людини. Деякі з цих мікроелементів мають вражаючий омолоджуючий ефект. Цинк і селен грають важливу роль в системі антиоксидантного захисту нашого організму, і, отже, можуть протидіяти старінню клітин. Удосталь багаті цинком і селеном висівки, горіхи і м'ясо індички, червоне м'ясо, бобові та жовтки яєць.

Але треба пам'ятати, що якщо ви вирішили приймати ці елементи в якості харчової добавки, це може привести до передозування і, як наслідок, навіть до коматозного стану.Такі зміни в раціоні краще узгодити з лікарем-дієтологом.