Кращі horror'и в режимі онлайн

Якщо проаналізувати кращі онлайн-ігри, що виходили останні наскільки років, то стане очевидно: більшість розробників наполегливо обділяє увагою любителів таких жанрів, як хоррор і виживання. Очевидно, не особливо затребуваний сьогодні даний формат.

Однак стверджувати, що такі проекти і зовсім не створюються, буде невірно. Вони є, і навіть дуже гідні, але їх дуже мало. І, як наслідок, відомі вони лише одиницям, що для онлайн-ресурсів, заточених під масову гру, вкрай небажано. Тому щоб хоч трохи виправити ситуацію, сьогодні ми вирішили розповісти вам про кращих онлайн-хоррорах сучасності .

"Damned" - "Outlast" в режимі реального часу

Перша онлайн-гра, про яку ми хотіли б вам розповісти, відноситься не тільки до жанру horror, але також і до категорії survival ( виживання). Називається вона "Damned", що на російську можна перекласти, як "Проклятий". Проект, придбати який можна в Steam'е, досить незвичайний. Унікальність його полягає в тому, що гравець зможе стати як жертвою, так і монстром. Зрозуміло, це не єдиний проект з такою концепцією, але їх на сьогоднішній день вкрай мало.

Сюжет частково схожий з легендарної "Outlast", в якій журналіст, отримавши анонімний лист, вирішує перевірити місцеву психлікарню на предмет жорстокого поводження з пацієнтами. З усього можливого спорядження він бере з собою лише відеокамеру, яка служить йому, в тому числі і джерелом світла.Тут же гравці (команда з 4-х чоловік) відразу виявляються в замкнутому будинку (лікарні / готелі і т. П) і повинні як слід обшукати його, щоб вибратися. І в арсеналі у них, як не складно здогадатися, лише кишенькові ліхтарики. Перешкоджати у втечі їм буде п'ятий гравець, перетворений в одного з добре відомих усім монстрів: Lurker 'а, Mary, Phantom'a або Fallen'а.

"Dead Realm" - ховайся, біжи або помри

Дана гра хоча і з'явилася на просторах віртуальної мережі відносно недавно - на початку серпня 2015 року, вже встигла обзавестися сотнями тисяч шанувальників по всьому світу. Секрет успіху простий: розробникам вдалося перетворити невинну гру в хованки в справжню боротьбу за виживання. З сюжетом даного кооперативного хоррора творці вирішили особливо не мудрувати. Взяли класичний похмурий особняк з кривавої історією, групу молодих людей яким просто необхідно провести в ньому ніч і привидів (куди вже без них) - неупокоенних душ людей, які були вбиті колишнім господарем особняка і тепер жадають лише одного - помсти.

Розмір особняка величезний, відповідно, кількість схованок і секретів в ньому не злічити. Тому виконати побічні завдання із серії "знайди-принеси" буде не так-то просто. Чи зможуть люди пережити цю ніч або в число постійних мешканців особняка увійдуть нові душі, буде залежати лише від самих гравців. На даний момент проект, який, як і попередню гру, можна знайти в Steam'е, знаходиться на стадії раннього доступу. А це означає, що кожен гравець може поставити свій напрямок його розвитку.

No More Room in Hell

Даний онлайн-проект по праву може претендувати на звання ветерана жанру, адже розробка його почалася більше 10 років тому (хоча світу він постав тільки в 2011 р).Ось уже 4 роки мешкає в Steam'е гра встигла отримати десятки нагород і тисячі шанувальників по всьому світу. Як підкреслюють експерти, серед побратимів survival horror'ов її вигідно виділяє реалізм подій. Герої тут - звичайні люди, що не володіють ні супер-прийомами, ні чарівними паличками, ні нескінченним запасом зброї. У них немає часу, щоб збирати всякий непотріб або досліджувати місцевість. Все, що їм необхідно, це протриматися. Адже не відомо, як скоро прибуде допомога, та й взагалі прибуде вона.

Розробники врахували, що від швидкісного, убиваемого буквально з одного удару "м'яса" люди вже втомилися. І тому зомбі в NMRIH - це класичні танки з величезним запасом здоров'я і дуже повільною швидкістю. Хтось може порахувати, що це занадто просто, мовляв тримай мерців на відстані, і все буде прекрасно. Однак якщо ви опинитеся затиснуті в глухому куті повільно насувається на вас натовпом напівзотлілих трупів, а зі зброї в руках буде одна лише правильна монтування, повірте, атмосфера загостриться буквально за секунди.

Але присутні в грі і кумедні моменти, наприклад, молотком можна не тільки трощити черепушки ворогів, але і забивати цвяхи, а деякі зомбі, що відкидаються гравцем, виконують такі кульбіти, що не снилися навіть досвідченим каскадерів.

Цього оптимістичній ноті ми завершуємо наш огляд і нагадуємо, що ігр щорічно виходить досить багато. Встежити за всіма ними практично нереально, а пропустити щось гідне серед десятків "проходняк" цілком можна. Тому ніколи не буде зайвим відвідувати ігрові портали і вивчати ті статті і огляди, що на них представлені.