Кращі міста Росії для ведення бізнесу

Видання Forbes регулярно проводить аналіз російських міст на предмет їх привабливості для підприємців. Експерти оцінюють наявність кваліфікованої робочої сили, відсутність законодавчих перепон, доступність офісних приміщень, землі, комунікацій, податковий тягар і адміністративний тиск.

Сьогодні в нашій десятці зібрані кращі міста Росії для ведення бізнесу за версією аналітиків Forbes.

Зміст:

  • 10. Саратов
  • 9. Казань
  • 8. Кемерово
  • 7. Іркутськ
  • 6. Тольятті
  • 5. Омськ
  • 4. Томськ
  • 3. Краснодар
  • 2. Уфа
  • 1. Калінінград

10. Саратов

Незважаючи на високий рівень боргу, який становить близько 80% доходів бюджету на 2013 рік, влада намагається залучити інвесторів привабливими пропозиціями у вигляді полегшеного податкового тягаря. Так підприємців, які вклали в будь-яку галузь (крім будівництва) економіки регіону більше 50 млн. Рублів чекають всього 13, 5% податку на прибуток, замість 17, 5%, а також податок на майно в розмірі 0, 1%

9. Казань

В даний час в столиці Татарстану спостерігається будівельний бум. В рамках підготовки до Всесвітньої універсіади весь минулий рік влада Казані активно роздавали будівельні підряди. Правда, пріоритет при цьому віддавався місцевим компаніям. Всього лише 7% дісталося іногороднім підрядникам.

8. Кемерово

Кемерово впевнено зростає в рейтингу завдяки розвитку інфраструктури.Не так давно була здана в експлуатацію чотирьохсмугова траса зв'язала місто з Ленінськ-Кузнецьким. До слова, це перша і єдина в Сибіру магістраль, на якій обмеження швидкості піднято до 110 км / ч. В цілому, за останні 10 років інвестиції в основний капітал міста досягли 43 млрд. Рублів, показавши зростання майже в 10 разів.

7. Іркутськ

Можна сказати, що майже вся велика промисловість регіону знаходиться під контролем федеральних фінансово-промислових груп. Губернатор Сергій Ерощенко і мер міста Віктор Кондрашов прийшли у владу з бізнесу. Однак за заявою одного з лідерів партії "Ділова Росія" Олега Яценка, бізнес в регіоні розвивається не завдяки, а всупереч діям влади.

6. Тольятті

З 2010 року в Тольятті будують технопарк "Жигулевская долина", який повинен вирішити одвічну проблему мономіст - низький рівень диверсифікації економіки. Тепер в місті крім АвтоВАЗу і підприємств хімічної промисловості стали з'являтися високотехнологічні компанії.

5. Омськ

Виробництво танків Т-80, ракет-носіїв "Протон", ремонт вертольотів Мі-8 - ось лише кілька штрихів дозволяють зрозуміти, що в місті досить велика кількість кваліфікованих фахівців і розвинена інфраструктура. Зарубіжні інвестори в особі французької Decathlon та чеського PPF Real Estate Holding збираються побудувати тут торгові центри.

4. Томськ

Промисловість університетського міста тримається на переробці газу і нафти. У 2011 році перший в Росії завод виробляє базові станції 4G відкрився в місцевій Особливою економічної зоні. Цьому сприяла наявність підготовленої робочої сили, невисокі ставки по кредитах, а також відносно стерпна податкове навантаження.

3. Краснодар

Столиця Кубані зробила ривок у рейтингу, адже в 2012 році місто займало лише 10-е місце в списку. Серед найбільших компаній регіону - ЗАТ "Тандер" Сергія Галицького, якій належить мережа продуктових магазинів "Магніт". Економіка Краснодара активно розвивається у всіх напрямках, лише в житловому будівництві спостерігається зниження попиту. Набагато вигідніше купувати недорогу нерухомість в сусідній Адигеї.

2. Уфа

Найвагомішою галуззю в економіці міста є нафтовидобуток, переробка та хімічна промисловість. Однак в Уфі є всі сприятливі умови і для малого бізнесу. Тут багато кваліфікованої робочої сили, досить прості умови отримання земельних ділянок, доступні енергетичні потужності.

1. Калінінград

Лідерство Калінінграда в нашому Топ-10 багато в чому пояснюється наявністю тут Особливою економічної зони. Найбільшим підприємством міста є "Автотор", що забезпечує роботою тисячі жителів. Розвивається інфраструктура Калінінграда сприяє розвитку дрібних і середніх підприємств, які у великій кількості відкриваються тут, залучені податковими послабленнями.