Кращі пляжі Росії 2016 (Топ-10)

Аналітичне агентство "Турстат" опублікувало рейтинг найкращих пляжів Росії . Пляжі оцінювалися за такими категоріями: чистота води, рівень комфорту відпочиваючих (наявність таких зручностей, як туалет, душ, лежаки), безпеку (рятувальна служба) і можливість прогулятися в місто.


На жаль жоден російський пляж не потрапив в список кращих пляжів світу за версією National Geographic.

Зміст:

  • 10. Бурштиновий (Калінінградська область)
  • 9. Посольський сміття (Байкал)
  • 8. Шаморовскій (Лазурна бухта, Владивосток)
  • 7. Довга коса (Ейский район, Краснодарський край)
  • 6. Куршська коса (Лісовий, Калінінградська область)
  • 5. Імеретинський (Сочі)
  • 4. Суджукской коса (Цемесская бухта, Новоросійськ)
  • 3. Джеметскій (Анапа)
  • 2. Золотий (Феодосія, Крим)
  • 1. Масандрівський (Ялта, Крим)

10. Бурштиновий (Калінінградська область)

Перший в Росії володар "блакитного прапора" - ця нагорода вручається тільки відповідає найвищим стандартам якості пляжам. Щоб Бурштиновий став одним з найчистіших пляжів в Росії, адміністрації довелося неабияк потрудитися - на території з'явилися парасолі від сонця, туалети з каналізацією, водопроводом і освітленням, душ, комфортабельні кабінки для переодягання. Для інвалідів був побудований спеціальний настил, завдяки якому вони можуть без проблем дістатися до води.

9. Посольський сміття (Байкал)

Неглибокий затоку, обгороджений від найчистішого озера Росії піщаною косою.Вода тут тиха і влітку прогрівається до двадцяти градусів тепла. Дно затоки поросло водоростями, в яких мешкає безліч риби, в тому числі і знаменитий посольський омуль. Поблизу від Посольського розташовано безліч пам'яток - від Байкальського заповідника до шаманського капища.

8. Шаморовскій (Лазурна бухта, Владивосток)

Місцеві жителі досить скептично ставляться до потрапляння Шаморовского пляжу в топ-10 кращих пляжів Росії - ще в червні відпочиваючих "радував" вид переповнених сміттєвих контейнерів, щільний шар гниючої морської капусти на піску і плаваючі в водах сміттєві пакети. Втім, адміністрація поставила нову рятувальну вишку і підрядила робочих для очищення пляжу.

7. Довга коса (Ейский район, Краснодарський край)

Пам'ятник природи Краснодарського краю, щось на зразок величезного клина, вдаються до Азовського моря. Клин облямований пляжами з черепашника, а на тілі клина знаходиться безліч прісноводних озер, багатих рибою.

6. Куршська коса (Лісовий, Калінінградська область)

Унікальний в своєму роді природний заповідник. Бажаючі можуть зануритися або в солоні води Балтійського моря, або в прісну воду Куршского затоки. Пляж у селища Лісового один з найкрасивіших - широкий, чистий, є прокат шезлонгів, а поруч знаходиться променад з численними кафе.

5. Імеретинський (Сочі)

Імеретинський штучного походження, що входить в число одних з кращих пляжів курортів чорноморського узбережжя Росії. Пляж упорядкований - є шезлонги, парасольки, душ, туалет, рятувальний пункт з медиками. Поруч знаходяться тераси, де розташовані кафе, танцмайданчики і спортивні споруди.

4. Суджукской коса (Цемесская бухта, Новоросійськ)

Закритий з усіх боків затока славиться своєю чистою і теплою в літню пору водою.Пляж відмінно обладнаний, є душові, роздягальні, туалети. У прокатних пунктах можна отримати парасолі, шезлонги та інше. В'їзд на пляж для автомобілів заборонений, але поблизу знаходиться стоянка.

3. Джеметскій (Анапа)

Вважається одним найчистіших пляжів Чорного моря в Росії. У нього пологий рівний спуск, глибина набирається поступово, без обривів і ям, а по білому піщаному дну приємно ходити. Вода добре прогрівається, але завдяки невеликій течією і вітру не застоюється. Навіть сміття - бич пляжів чорноморського узбережжя - обходить пляж в Джемете стороною, так як зноситься до основи бухти.

2. Золотий (Феодосія, Крим)

Величезна піщана смуга в 15 км завдовжки і шириною близько 100 м - один з кращих пляжів в Росії, улюблене місце відпочинку місцевих жителів і туристів. Територія пляжу активно упорядковується, є душові, туалети, пункти прокату, а поблизу знаходяться розважальні комплекси, в тому числі відомий в Криму "Клуб 117".

1. Масандрівський (Ялта, Крим)

І перше місце в рейтингу отримує перший кримський пляж, який заробив "блакитний прапор". Вода тут чудова - чиста, прозора, навіть незважаючи на натовп. Кращий пляж Ялти розділений на 6 зон, частина з яких платна. В одному з секторів є навіть очеретяні бунгало, де можна ховатися від сонця. Всі зони обладнані роздягальнями, є бари, душ, а поруч різноманітні розваги - від водних атракціонів до тиру.