10 Найгучніших катастроф в космонавтиці

За останню сотню років людина дізналася про космос більше, ніж за всю попередню історію. І все ж складно відшукати більш ризиковану і повну небезпек професію, ніж космонавт. За можливість доторкнутися до таємниць Всесвіту, відчайдушним сміливцям, найчастіше, доводиться розплачуватися власним життям.

Сьогодні ми об'єднали в своїй збірці 10 найгучніших катастроф в космонавтиці . Багато з них були засекречені і довгі роки про них не знали навіть рідні та близькі самих космонавтів. Інші катастрофи сталися практично в прямому ефірі, вразивши мільйони людей по всьому світу.

Зміст:

  • 10. "Союз-6"
  • 9. "Союз-18"
  • 8. "Союз Т-16"
  • 7. "Аполлон 13 "
  • 6." Союз-1 "
  • 5." Аполлон-1 "
  • 4. Супутники "Космос-2251" і "Iridium 33"
  • 3. "Союз-11"
  • 2. "Челленджер"
  • 1. "Колумбія"

10. "Союз-6"

при посадці в січні 1969 року не розділилися приборно-агрегатний відсік і спусковий апарат. Обшивка обох частин корабля почала плавитися при спуску, паливні баки вибухнули. На щастя, система приземлення спрацювала і дозволила посадити напівзруйнований "Союз". Космонавт Борис Волинов дивом вижив в цій аварії.

9. "Союз-18"

Піднявшись на висоту в 192 км, корабель звалився в некероване падіння. Космонавти перенесли перевантаження, рівні 21g. Однак система приземлення все ж спрацювала і "Союз" приземлився на схилі Алтайських гір, парашутами зачепившись за сосну.

8. "Союз Т-16"

Перший ступінь ракети загорілася під час старту в вересні 1983 року.На щастя, це помітив "стріляє" офіцер і дав команду на запуск системи аварійного порятунку. Корабель злетів на кілометр вгору і приземлився неподалік від місця страта з двома космонавтами на борту.

7. "Аполлон-13"

Вибух кисневого балона на борту і болісне повернення на Землю в місячному модулі в квітні 1970 року лягли в основу сюжету однойменного голлівудського фільму. Цей невдалий політ до Місяця тривав 7 днів, більше половини з яких астронавти провели при температурі повітря не вище 11 градусів в стані майже повної нерухомості.

6. "Союз-1"

У 1967 році керівництво СРСР усіма силами прагнуло наздогнати американців, які вирвалися вперед в космічній гонці. Запуск "Союзу-1" проходив в атмосфері поспіху, що і стало причиною трагедії. У корабля вийшла з ладу система орієнтації, а при посадці відмовили обидва парашута. Політ "Союзу" закінчився загибеллю космонавта Володимира Комарова.

5. "Аполлон-1"

Ця катастрофа трапилася на Землі. За місяць до запланованого запуску на кораблі сталася пожежа. У цей час всередині "Аполлона" знаходилися 3 астронавта, які згоріли заживо протягом 14 секунд. Причиною пожежі стала погано заізольована проводка.

4. Супутники "Космос-2251" і "Iridium 33"

Перший випадок зіткнення двох штучних супутників Землі стався в 2009 році. Швидкості обох супутників були приблизно рівні - 7470 м / с. В результаті зіткнення на орбіті планети утворилося близько 600 уламків різного розміру, які і сьогодні "плавають" в навколоземному просторі.

3. "Союз-11"

"Союз-11" вийшов на орбіту в 1971 році з трьома космонавтами на борту. Протягом 23 днів "Союз" працював в космосі, а трагедія сталася під час повернення на Землю.Прибула на місце приземлення пошукова група виявила, що весь екіпаж загинув. Причиною стала розгерметизація.

2. "Челленджер"

В січні 1986 року десятки репортерів прибутку на мис Канаверал спостерігати за стартом космічного човника. Старт транслювався по супутниковому ТБ, тому очевидцями катастрофи стали сотні тисяч глядачів. На 73-ій секунді польоту одна з деталей шаттла відірвалася і пробила паливний бак, що призвело до вибуху і миттєвої загибелі 7 членів екіпажу.

1. "Колумбія"

У лютому 2003 року цей шаттл повертався зі свого 28-го польоту. За 16 хвилин до передбачуваної посадки "Колумбія" почала розвалюватися в повітрі. Усі члени екіпажу загинули . Уламки шаттла розлетілися по території в пару десятків квадратних кілометрів.