Рейтинг безпеки доріг Росії 2016

Які російські дороги є найбільш безпечними? На це питання відповів центр" За безпеку російських доріг ", склавши рейтинг безпеки доріг Росії >. за початкову точку відліку було взято січень 2016 року, а за кінцеву - серпень. до рейтингу увійшли відомості по 53 російським регіонам, в яких проживає понад мільйон чоловік. а довжина "врахованих" доріг повинна бути довжиною понад 5 тисяч км . При складанні рейтингу враховувалися:

количест про яке проживає в регіоні населення;
  • кількість дорожньо-транспортних пригод;
  • число людей, які отримали травми або померли в результаті ДТП;
  • розмір автомобільного парку в регіоні;
  • протяжність регіональних доріг.
  • На першому місці по дорожньої безпеки виявилася Тюменська область. за звітний період в ній відбулися 161 ДТП через погане дорожнє покриття. Це найкращий показник з 2013 року. А ось так виглядає повний список безпечних російських доріг, відсортоване від найкращих показників до найгірших. Зеленим кольором позначені найбезпечніші в країні дороги, жовтим - дороги середньої небезпеки і червоним - найбільш небезпечні дороги.

В 2015-2016 роках завдяки впровадженню камер фіксації швидкості інтелектуальної системи "Автодор" число порушень швидкості знизилося майже в три рази. Однак за словами експерта "За безпеку російських доріг" Сергія Воробйова ситуація на російських дорогах за ДТП не змінюється на краще.При формальному порівнянні рейтингів 2015-2016 років стає ясно, що "коефіцієнти" безпеки знижуються, нехай і не дуже сильно. Наприклад, у Татарстану він знизився з 3, 3 до 3, 15. Однак не стає менше середнє число загиблих і поранених в результаті аварій на дорогах. Якщо в рейтингу небезпечних і безпечних доріг РФ за 2015 рік середній показник загиблих і поранених в ДТП становив 10, 5 і 108 осіб відповідно, то в нинішньому році він становить 9, 8 загиблих і 117 покалічених відповідно, тобто різниця знаходиться в межах статистичної похибки .

Можливо, ситуацію з вулично-дорожніми мережами допоможе поліпшити стратегічний федеральний проект "Безпечні та якісні дороги". Вона знаходиться в числі пріоритетних і передбачає будівництво нових дорожніх об'єктів та приведення центральних магістралей, а також доріг, що примикають до федеральних трасах в нормативне і безпечне для водіїв і пасажирів стан. А поки цей проект не реалізований повною мірою, залишається сподіватися лише на власні навички водіння, удачу, і при подорожі з сім'єю не забувати про автокрісла (читачі можуть ознайомитися з нашим рейтингом дитячих автокрісел з безпеки 2016 року)