Рейтинг найосвіченіших країн світу

Про свій намір здобувати вищу освіту заявляють близько 80% учнів старших класів загальноосвітніх шкіл. І багато хто з них дійсно добиваються поставленої мети.

Згідно з даними Міжнародної організації економічного співробітництва і розвитку (OECD) Росія займає перше місце в світі за часткою працездатного населення з вищою освітою.

На підставі досліджень OECD і складено наш сьогоднішній рейтинг найосвіченіших країн світу . Учасники рейтингу ранжовані за часткою населення з вищою освітою у віці від 25 до 64 років.

Зміст:

  • 10. Швеція
  • 9. Німеччина
  • 8. Франція
  • 7. Великобританія
  • 6. Південна Корея
  • 5. Японія
  • 4. США
  • 3. Ізраїль
  • 2. Канада
  • 1. Росія

10. Швеція

славиться по-скандинавськи щедрою соціальною політикою. Держава всіляко підтримує освічених громадян, субсидуючи навчання у ВНЗ. Передбачені дотації навіть на проживання, якщо студент їде на навчання в інше місто. У країні діють сім університетів і кілька вузькоспеціалізованих інститутів, а також Стокгольмська школа економіки.

9. Німеччина

відрізняється величезною кількістю вищих навчальних закладів - їх там близько чотирьох сотень, з яких всього 69 приватні. Решта субсидуються державою. Вартість платного навчання невисока - близько 500 Євро за семестр. Безкоштовна освіта також є.У Німеччині з задоволенням здобувають вищу освіту іноземні студенти, якість викладання вважається дуже хорошим.

8. Франція

пропонує освіту в традиційних державних університетах, а також и приватних Вищих Школах. Причому, навчання в останніх є платним, але вважається більш престижним. Доступ до університетів відкритий практично всім бажаючим. А ось в Вищу Школу можна потрапити тільки після ряду іспитів. Правда, багато хто з них безкоштовні і навіть пропонують студентам стипендію, так як створюються під патронажем профільних міністерств і відомств.

7. Великобританія

вважається прабатьківщиною університетської освіти. Британська грунтовність і консерватизм вимагають від поважних джентльменів неодмінного володіння дипломом. Вища освіта у Великобританії можна отримати на базі університету, а також коледжу або університету з присвоєнням ступеня бакалавра, магістра та MBA. Освіта є платним, правда, є можливість вчитися в борг. Вартість навчання відшкодовується після його закінчення і влаштування на роботу.

6. Південна Корея

підтримує у молоді віру в престиж вищої освіти, підтримуючи на гідному рівні вступні випробування для абітурієнтів. У країні діють 9 державних і приватних університетів. Іспити для корейців є серйозним випробуванням і вимагають ретельної підготовки. Але зате вступ до університету неодмінно відзначається, як великий сімейне свято.

5. Японія

у своєму розпорядженні солідною кількістю ВНЗ - їх в країні понад семи сотень. Близько 100 закладів є державними і навчання в них субсидується. За навчання в інших університетах доводиться платити.Вісім японських університетів входять до двадцятки кращих ВНЗ Азії. Для талановитих абітурієнтів передбачені урядові гранти, а більшість студентів працюють, щоб мати можливість оплачувати навчання.

4. США

- світовий лідер за кількістю престижних університетів. У рейтингу кращих ВНЗ світу 6 місць в першій десятці займають саме американські навчальні заклади. Якість вищої освіти в США вважається одним з найбільш гідних. Абітурієнти намагаються отримати стипендію на навчання в тому чи іншому коледжі чи університеті. Деякі використовують навчання в кредит. За даними OEСD, 42% американців у віці до 64 років мають вищу освіту.

3. Ізраїль

замикає трійку лідерів рейтингу найосвіченіших країн . Вартість навчання в державних ВНЗ Ізраїлю становить близько 3000 доларів на рік. Приватні ВНЗ вимагають за рік близько 8 тисяч доларів. На сьогоднішній день 46% громадян країни є освіченими "по вищому розряду".

2. Канада

буває несправедливо забута, коли мова йде про престижні для навчання країнах. А між тим, саме в Канаді розташований Університет Торонто, що входить в двадцятку кращих ВНЗ світу. Дані по працевлаштуванню випускників канадських ВНЗ вражають - 97% влаштовуються на службу в перший рік після закінчення навчання. Тому 51% канадців від 25 до 64 років мають саме вищу освіту.

1. Росія

традиційно вважається країною з величезною кількістю дипломованих фахівців. На жаль, все частіше постає питання про якість навчання, що надається вітчизняними вишами. У рейтингу кращих університетів світу відзначилися лише два російських університету - МДУ ім.Ломоносова і СПбДУ на 112-му та 251-му місці відповідно. Як би там не було, за даними OECD вищу освіту мають 54% росіян від 25 до 64 років.