Рейтинг розвитку мегаполісів світу

Заступник мера Москви Марат Хуснуллін, виступаючи на V Московському урбаністичному форумі, навів дані дослідження компанії PricewaterhouseCoopers (PwC). Ця консалтингова компанія провела порівняльний аналіз Москви і 12 інших міст світу, приблизно можна порівняти з нею по площі і кількості населення, за такими чинниками: рівень медобслуговування і його доступність, безпеку, комфорт, загальна якість життя, економічний вплив, екологічна обстановка і динаміка всіх цих факторів за 2010-2015 роки.

Представляємо вам рейтинг розвитку мегаполісів світу .

Зміст:

  • 5. Нью-Йорк
  • 4. Берлін
  • 3. Пекін
  • 2. Лондон
  • 1. Москва

5. Нью-Йорк

Найбільше місто США з населенням близько 8, 5 мільйонів чоловік по темпам розвитку переживає певний спад. Бюджетні капітальні витрати в цьому мегаполісі за останні п'ять років зменшилися на 7. 1%, кількість житлоплощі на душу населення скоротилося на 0. 7 кв. м. Але транспортна мережа продовжує розвиватися: вперше за останні 25 років відкрилася нова станція метро.

4. Берлін

У найбільшому з мегаполісів Німеччині проживає близько 4 млн громадян. За даними дослідження, Берлін займає перше місце за ступенем розвитку рейкового транспорту. Місто володіє складною і розгалуженою транспортною інфраструктурою: 5334 кілометрів доріг, близько тисячі мостів, два аеропорти, а метро налічує 9 основних ліній загальною довжиною в 150 км.Також існують т. Н. міські електрички загальною довжиною в 331 км. А для велосипедистів (дуже популярний у німців спосіб пересування по місту) прокладені спеціальні велодоріжки, рух по яких регулюється окремими секціями світлофорів.

3. Пекін

В топ-5 найбільш динамічно розвиваються мегаполісів увійшла і древня столиця Китаю. Прийнято вважати, що з точки зору економічного розвитку це місто поступається таким гігантам, як Шанхай і Гонконг, але ситуація починає змінюватися. Пекін створює вигідні умови для діяльності підприємців і створення інноваційних підприємств. Це відбивається і на середньорічних темпах зростання нерухомості: на думку фахівців PwC, Пекін лідирує в цьому відношенні. Щороку площа торгової нерухомості збільшується на 9. 3%. Такий бурхливий розвиток багато в чому стало можливим завдяки безлічі китайських і зарубіжних компаній, які спеціалізуються на венчурне фінансування.

2. Лондон

Другий за величиною місто Європи з 8, 5 млн жителів конкурує з Нью-Йорком за титул провідного світового фінансового центру, а ВВП мегаполіса поступається тільки Токіо, Нью-Йорку і Парижу. За даними дослідження, середньорічний темп зростання інвестицій в основний капітал складає 5. 1%. І, хоча попит на житло в місті Шекспіра і Шерлока Холмса і раніше перевищує пропозицію, за останні п'ять років число житлової площі на душу населення збільшилася на 0. 7 кв. м, а місткість дитячих садків зросла на 3%.

1. Москва

На думку фахівців PwC, середньорічна швидкість росту інвестицій в основний капітал (8. 2%) приносить російській столиці перше місце в рейтингу, перевищуючи аналогічні показники Лондона на 3.1%. Москва посідає перше місце і за середньорічними темпами зростання офісної нерухомості (4%), а за темпами росту торговельної нерухомості (7. 7%) віддає першість тільки столиці КНР (9. 3%).

Мережа рейкового транспорту російського мегаполісу поступається тільки берлінської і продовжує інтенсивно розвиватися - з 2010 в експлуатацію введено 17 нових станцій метро. Москва лідирує за швидкістю зростання введення вулично-дорожньої мережі - її площа зросла на 10%. А бюджетні капітальні витрати склали 3. 1% (що більше показників і Лондона, і Нью-Йорка). Найвищі темпи зростання у Москви і за кількістю побудованих квадратних метрів на душу населення: воно зросло на 1. 7 кв. м. На 18% зросла кількість місць у дитячих садках, що на 15% перевищує показники Лондона. Таким чином Першопрестольна за сумою показників заслужено отримує звання самого динамічно розвивається мегаполісу світу 2015 року.