Рейтинг найбільших банків світу на 2013 рік

Щорічно авторитетне видання The banker становить рейтинг тисячі найбільших банків світу за різними показниками: величиною активів, капіталу, прибутку і т. д. Лідируюча десятка нинішньої тисячі найприбутковіших банків дивовижна тим, що очолюють її банки Китаю. У Піднебесній рентабельність банківського бізнесу сьогодні набагато вище, ніж в США і Єврозоні.

В нашій десятці зібрані найбільші банки світу , ранжирування за розміром прибутку до оподаткування.

Зміст:

  • 10. BNP Paribas (Франція, доподатковий прибуток - $ 12, 5 млрд.)
  • 9. Citigroup (США, прибуток до оподаткування - $ 14, 7 млрд.)
  • 8. Mitsubishi UFJ (Японія, прибуток до оподаткування - $ 17, 6 млрд.)
  • 7. HSBC (Великобританія, доподатковий прибуток - $ 21, 8 млрд.)
  • 6. Wells Fargo (США, прибуток до оподаткування - $ 23, 3 млрд.)
  • 5. Agricultural Bank of China (Китай, доподатковий прибуток - $ 25, 1 млрд.)
  • 4. JP Morgan Chase (США, прибуток до оподаткування - $ 26, 75 млрд.)
  • 3. Bank of China (Китаю, доподатковий прибуток - $ 26, 76 млрд.)
  • 2. China Construction Bank (Китаю, доподатковий прибуток - $ 34, 8 млрд.)
  • 1. Industrial & Commercial Bank of China (Китаю, доподатковий прибуток - $ 43, 2 млрд.)

10. BNP Paribas (Франція, доподатковий прибуток - $ 12, 5 млрд.)

Європейський лідер в області банківських послуг з'явився на світ у 2000 році шляхом злиття роздрібного банку BNP з інвестиційним Paribas. У Росії працюють два банки з групи BNP Paribas: ЗАТ "БНП Паріба" для корпоративних клієнтів і ТОВ "БНП Паріба Схід" для роздрібних клієнтів.

9.Citigroup (США, прибуток до оподаткування - $ 14, 7 млрд.)

Одна з найбільших банківських корпорацій світу обслуговує понад 200 мільйонів клієнтів в 139 країнах. До Росії групу представляє ЗАТ КБ "Сітібанк". Citigroup брала участь в IPO великих російських компаній: Роснефть, Северсталь і ВТБ в якості андеррайтера, організатора і координатора.

8. Mitsubishi UFJ (Японія, прибуток до оподаткування - $ 17, 6 млрд.)

Найбільший банк Японії володіє 21% в американському банку Morgan Stanley. У 2006 р Mitsubishi UFJ отримав ліцензію на роботу в Росії. З діяльністю холдингу пов'язані кілька скандалів, коли японський уряд висувало проти банку звинувачення у видачі позик злочинним організаціям.

7. HSBC (Великобританія, доподатковий прибуток - $ 21, 8 млрд.)

Британський холдинг є найбільшою компанією Європи за капіталізацією. Банк має відділення в 85 країнах світу. У Росії представником HSBC є "Ейч-Ес-Бі-Сі Банк (РР)", з 2011 року обслуговує виключно корпоративних клієнтів.

6. Wells Fargo (США, прибуток до оподаткування - $ 23, 3 млрд.)

Фінансовому бренду Wells Fargo вже більше 150 років і, незважаючи на зміну власників, ім'я холдингу завжди залишається незмінним. Сьогодні у Wells Fargo більше 6 тисяч відділень, які обслуговують 23 мільйони клієнтів.

5. Agricultural Bank of China (Китай, доподатковий прибуток - $ 25, 1 млрд.)

Сільськогосподарський банк Китаю має відділення не тільки по всій території Піднебесної, а й в Гонконзі і Сінгапурі. У числі клієнтів банку близько 3 мільйонів корпоративних клієнтів і понад 300 тисяч роздрібних.

4. JP Morgan Chase (США, прибуток до оподаткування - $ 26, 75 млрд.)

Найбільший банк США є абсолютним світовим лідером за обсягом інвестиційних і комерційних банківських послуг.У березні 2013 року в пресу проникла інформація про те, як керівництво банку умисно приховує значні збитки, понесені від інвестиційних операцій в Європі.

3. Bank of China (Китаю, доподатковий прибуток - $ 26, 76 млрд.)

Найстаріший банк Китаю був заснований в 1912 році. Контрольний пакет акцій належить уряду Китаю. Банк має представництва в 25 країнах світу. У Росії працює дочірня структура Bank of China - це ЗАТ АКБ "БАНК КИТАЮ (ЕЛОС)".

2. China Construction Bank (Китаю, доподатковий прибуток - $ 34, 8 млрд.)

Другий за величиною активів і капіталу банк Китаю з 2013 року представлений в Росії через ТОВ "Чайна констракшн банк", в березні отримав ліцензію на здійснення рублевих і валютних операцій , а також на залучення у скарби.

1. Industrial & Commercial Bank of China (Китаю, доподатковий прибуток - $ 43, 2 млрд.)

Промисловий і комерційний банк Китаю - найбільший в світі банк за розміром прибутку і по капіталізації. ICBC - найбільша компанія Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Основний акціонер - держава, якій належить 70, 7% акцій.