Рейтинг зимових шипованих шин 2016-2017 r14 (+ Тест)

Напередодні прийдешньої зими журнал "За кермом" провів тест 18 комплектів четирнадцатідюймових шин. З огляду на кризові реалії, в "забігу" брали участь популярні бюджетні вироби вартістю від 1770 до 3960 рублів. Зимові тестові випробування проводилися на початку року на спец полігоні АвтоВАЗу, а "весняна" частина - на початку травня на звичайних дорогах.

Пропонуємо оновлений рейтинг зимових шин 2017 року, складений за результатами тестів і відгуків.

Зміст:

 • Тест зимових шин 2016-2017 R14
 • Рейтинг зимових шин 2016-2017 (R14)
  • 10. Yokohama Ice Guard IG35
  • 9. Hankook Winter i * Pike RS W419
  • 8. Cordiant Snow Cross
  • 7. Bridgestone Ice Cruiser 7000
  • 6. Gislaved NordFrost 100
  • 5. Nokian Nordman 5
  • 4. Nokian Hakkapeliitta 8
  • 3. Continental ContiIceContact
  • 2. Pirelli Ice Zero
  • 1. Nokian Hakkapeliitta 7

Тест зимових шин 2016-2017 R14

Таблиця результатів тесту зимових шипованих шин

"За кермом" враховував тільки комплекти, які наїздили не менше півтисячі км для шипованих і 300 км для нешипованних шин . При цьому водії уникали різких прискорень і гальмувань, щоб гума щільно охоплювала підставу кожного шипа. В якості тестового автомобіля виступала Лада Калина з АБС. Для випробування шиповану гуми на асфальті були підібрані оптимальні погодні умови - не вище + 5 ... + 7 ºС. Для цього випробувачам "За кермом" довелося працювати ночами.

Рейтинг зимових шин 2016-2017 (R14)

Список заснований на популярності моделей, співвідношенні негативних і позитивних відгуків і звичайно, вартості.

10. Yokohama Ice Guard IG35

Середня вартість - 2 398 руб.

Рейтинг зимової гуми відкривають шини Yokohama Ice Guard IG35: низька гучність, хороша курсова стійкість, передбачувана поведінка машини. Мінус: за зиму навіть при помірному водінні може втратити до половини шипів.

9. Hankook Winter i * Pike RS W419

Середня вартість - 2 450 руб.

Щодо універсальна гума, підходить як для снігу, так і для асфальту. Посадочне місце шипа оформлено у вигляді сніжинки; хоч і дрібниця, а приємно таке уважне ставлення до дизайну. Однак на льоду і на снігу через малу кількість шипів і невеликого розміру погано розганяється і відповідно гальмує.

8. Cordiant Snow Cross

Середня вартість - 2 039 руб.

Гума навіть в сильний мороз залишається відносно м'якою, що не дубєєт. Ці шини з агресивним малюнком протектора добре себе зарекомендували як на снігу, так і на льоду. Однак виявилися гучний для асфальту.

7. Bridgestone Ice Cruiser 7000

Середня вартість - 2 605 руб.

Хоча в європейських країнах шипи на шинах не можуть бути більше 1. 2 мм (на нових), у цій японської гуми окремі шипи виступали на 2. 3 мм. Чим більше шипи, тим краще їзда по льоду, а також менше гальмівний шлях. Однак ймовірно, що скоро шини Bridgestone стануть менш "колючими" - з початку 2016 року прийнято новий технічний регламент, згідно з яким шини повинні відповідати європейським нормам.

6. Gislaved NordFrost 100

Середня вартість - 2 650 руб.

Відмінний вибір для міських умов, а ось для екстремалів або живуть далеко за містом людей гума навряд чи підійде - ні снігові замети, ні різкі розгін / гальмування не для цих шин.

5. Nokian Nordman 5

Середня вартість - 2 390 руб.

Фіни знають толк в сніговій погоді!У рейтингу зимових шипованих шин 2016-2017 року беруть участь цілих три комплекти шин від фінського виробника Nokian. Nordman 5 - м'які, загребістие, впевнено почувають себе на крижаній кірці і снігових трасах. І ціна не надто велика.

4. Nokian Hakkapeliitta 8

Середня вартість - 4 630 руб.

Один з найдорожчих варіантів з представлених в рейтингу, проте шини того варті: добре тримають дорогу, зносостійкі. В таких умовах навіть при ожеледі водій відчуває себе впевнено.

3. Continental ContiIceContact

Середня ціна - 3 470 руб.

Ці шини однаково гарні як при розгоні і гальмуванні, так і при поворотах і показують хороші результати на льоду, випробуваним снігу, сніговій каші і навіть при припорошені снігом ожеледі. Автомобіль рівно їде без заметів і впевнено входить в поворот. Однак на чистому асфальті машина вимагає більше часу на розгін або гальмування.

2. Pirelli Ice Zero

Середня ціна - 3 180 руб.

Друге місце в топі зимових шин зайняли Pirelli Ice Zero - з ними будь-який автомобіль відчує себе всюдиходом. Гума відмінно гребе навіть по свіжому пухкому снігу, що не закопується, чіпка на льоду. Прекрасний вибір для заміських умов з глибоким снігом або зимових поїздок на великі відстані. Навіть після декількох років використання практично всі шипи залишаються на місцях. А ось для їзди суто по місту варто задуматися про інші варіанти.

1. Nokian Hakkapeliitta 7

Середня ціна - 3 220 руб.

Кращі зимові шиповані шини 2016-2017 року виявилися одними з найдорожчих. Гума м'яка, щодо негаласливим на асфальті, має відмінну цепкостью і прохідністю при будь-яких умовах. При агресивному стилі водіння після сезону, як правило, практично всі шипи залишаються на місцях, немає ні здуття, ні порізів, ні розривів.