Рейтинг російських виробників телевізійного контенту

Щорічно на російських телеканалах глядачеві демонструють не менше 30 тисяч нових серіалів, телепередач, фільмів і шоу. А над створенням цього контенту працюють десятки різних компаній, як правило, афілійованих з керівництвом телеканалів.

Кращі з кращих увійшли в нинішній рейтинг російських виробників телевізійного контенту. Відібрали десятку експерти видання Forbes на основі обсягу виручки, отриманої від телевізійних каналів.

Зміст:

  • 10. Story First Production (0, 7 млрд руб.)
  • 9. Амедіа (0, 9 млрд руб.)
  • 8. Star Media (1, 1 млрд руб.)
  • 7. Перша продюсерська компанія (1, 2 млрд руб.)
  • 6. Вайт Медіа (1, 2 млрд руб.)
  • 5. Всесвітні російські студії (RWS) (1, 5 млрд руб.)
  • 4. M-Production (1, 6 млрд руб.)
  • 3. Форвард-фільм (1, 6 млрд руб.)
  • 2. Comedy Club Production (2, 7 млрд руб.)
  • 1. Червоний квадрат (5, 3 млрд руб.)

10. Story First Production (0, 7 млрд руб.)

Компанія належить холдингу "СТС Медіа" і, відповідно, виробляє контент для каналу СТС. Найгучніші проекти: "Татусеві дочки", "6 кадрів", "Кремлівські курсанти". Story First Production була заснована в 2011 році шляхом злиття продюсерських компаній "Костафильм" і "Сохо Медіа".

9. Амедіа (0, 9 млрд руб.)

Найгучніші проекти компанії: серіали "Моя прекрасна няня" та "Не родись красивою". Основними замовниками контенту Амедіа виступають Перший канал, Росія, ТНТ, СТС і РЕН ТВ.

8. Star Media (1, 1 млрд руб.)

Найгучніші проекти компанії: "Анна Герман", "Котовський", "Життя і пригоди Мішки Япончика", "Небо у вогні", "Велика війна". Права на демонстрацію контенту Star Media набувають не тільки російські, але й європейські, азіатські, американські телеканали.

7. Перша продюсерська компанія (1, 2 млрд руб.)

Компанія виробляє контент для каналу НТВ. Найпопулярніші серіали: "Російські сенсації", "Анатомія протесту", "Промінь світла", "Серед білого дня". Перша продюсерська компанія працює на телевізійному ринку з 2008 року.

6. Вайт Медіа (1, 2 млрд руб.)

Засновником і головою ради директорів компанії є лікар-психіатр Тимур Вайнштейн. Найгучніші проекти Вайт Медіа: "Попіл", "Один в один!", "Десять мільйонів".

5. Всесвітні російські студії (RWS) (1, 5 млрд руб.)

Компанія займається виробництвом фільмів і серіалів. Найгучніші проекти: "Брати детективи", "Бідна Настя", "Морський патруль". Основним власником RWS є АФК "Система".

4. M-Production (1, 6 млрд руб.)

Власником і генеральним директором компанії є Марго Кржіжевскі. Найгучніші проекти: "Зніміть це негайно!", "Великі танці", "Битва хорів". Компанія працює з 1992 року для каналів "Росія-1", "Домашній", СТС.

3. Форвард-фільм (1, 6 млрд руб.)

Компанія спеціалізується на виробництві серіалів, серед яких "Вулиці розбитих ліхтарів", "Таємниці слідства", а також "Дорожній патруль" і "Ментовські війни". Основними замовниками контенту виступають канали НТВ і "Росія-1".

2. Comedy Club Production (2, 7 млрд руб.)

Власником компанії є канал ТНТ. Найгучніші проекти: Comedy Club і "Наша Russia". Генеральним продюсером компанії є Артур Джанібекян.

1. Червоний квадрат (5, 3 млрд руб.)

Кращий виробник телевізійного контенту - компанія Червоний квадрат. З нею співпрацюють Перший канал, РЕН ТВ, СТС, НТВ. Найгучніші проекти: "Фабрика зірок", "Прожекторперісхілтон", "Хто хоче стати мільйонером", "Останній герой".