Рейтинг російської еліти

За результатами масштабного соціологічного дослідження, Всеросійським центром вивчення громадської думки був опублікований < рейтинг російської еліти за 2012 рік. Критерієм для потрапляння в рейтинг стали відповіді 1600 росіян на питання про те, хто з видних персон має найбільші заслуги перед країною і дійсно є її еліту. Кожен з опитаних міг вказати 10 імен.

Ми пропонуємо Вашій увазі першу десятку, очолила список, складений аналітиками ВЦИОМ.

Зміст:

10. Кіркоров Філіп Бедросович

  • 9. Патріарх Кирило
  • 8. Малахов Андрій Миколайович
  • 7. Зюганов Геннадій Андрійович
  • 6. Жириновський Володимир Вольфович
  • 5. Прохоров Михайло Дмитрович
  • 4. Пугачова Алла Борисівна
  • 3. Шойгу Сергій Кужугетович
  • 2. Медведєв Дмитро Анатолійович
  • 1. Путін Володимир Володимирович
10. Кіркоров Філіп Бедросович

До числа російської еліти співака зарахували 8% опитаних. На рахунку Кіркорова також 3-е місце в Топі найбільш дратівливих російських зірок. Правда, він же розташувався на 4-му рядку в рейтингу найпопулярніших представників «шоу-бізу».

9. Патріарх Кирило

У 2012 році на підтримку патріарха висловилися 8% респондентів. Найвищий рівень популярності у глави РПЦ був в 2009 році, коли йому віддали свої голоси 15% опитаних росіян.

8. Малахов Андрій Миколайович

Рейтинг "елітарності" відомого телеведучого неухильно зростає з 2007 року.У нинішньому опитуванні в його користь віддали голоси 11% респондентів. Хоча до його діяльності громадськість ставиться вкрай неоднозначно, присудження Малахову премії "ТЕФІ" викликало бурхливі дебати в ЗМІ і Інтернеті.

7. Зюганов Геннадій Андрійович

Лідеру російських комуністів віддали свої голоси 11% опитаних. Отже, в рейтингу російської еліти він розташувався на одній позиції зі скандальним Андрієм Малаховим.

6. Жириновський Володимир Вольфович

Частка голосів, відданих за беззмінного лідера ЛДПР - 15%. З 2006 року за весь час існування рейтингу ВЦИОМ Жириновському віддають перевагу від 10 до 16% респондентів.

5. Прохоров Михайло Дмитрович

В

рейтингу еліти олігарх-політик з'явився в 2010 році з 3% голосів. Сьогодні за нього голосують вже 16% респондентів. У 2012 році Прохоров значно підвищив власну популярність, набравши майже 8% голосів на березневих виборах президента. 4. Пугачова Алла Борисівна

Незважаючи на те, що все менше людей зараховують «примадонну російської естради» до числа еліти, за Аллу Борисівну віддали голоси 18% опитаних. У 2006 році їй віддали перевагу 26%.

3. Шойгу Сергій Кужугетович

У 2011 році за нинішнього міністра оборони віддали голоси лише 2% росіян. Сьогодні вже 30% респондентів зараховують Шойгу до російської еліти. У 2012 році найпопулярнішому серед силовиків навіть присвятили епос про богатиря «Про Бугу тур Шойгу», написаний співробітником тувинського державного університету

2. Медведєв Дмитро Анатолійович

З 2006 року Медведєв жодного разу не залишав верхню десятку

рейтингу російської еліти . У 2010 році до числа найдостойніших Дмитра Анатолійовича віднесли 59% росіян, в нинішньому опитуванні йому віддали голоси 41% респондентів. 1. Путін Володимир Володимирович

Найкращий результат в рейтингу був у Путіна в 2007 році, коли його до еліти зарахували 82% респондентів. У нинішньому році за президента проголосували 64% опитаних. Володимир Володимирович очолює не тільки російську еліту, а й рейтинг найпривабливіших чоловіків Росії.