Рейтинг найбагатших жінок російських чиновників - forbes

Кому на Русі жити добре? Ми не знаємо, чи задумуються дружини російських слуг народу над цим питанням, зате, завдяки Forbes, знаємо їхні доходи, на які цілком можна жити добре. Всього в рейтинг найбагатших жінок чиновників і депутатів увійшли 30 жінок. Розподіл місць здійснювалося на основі декларацій, поданих за 2014 рік.

Зміст:

  • 10. Дружина Хікмета Мамедова
  • 9. Дружина Михайла Мішустіна
  • 8. Тетяна Флегінская
  • 7. Любов Янова
  • 6. Лариса Каланда
  • 5. Олена Некрасова
  • 4. Світлана Кийко
  • 3. Катерина Вайнштейн
  • 2. Ольга Груздева
  • 1. Ольга Богомаз

10. Дружина Хікмета Мамедова

Стан: 131 млн руб.

Хікмет Мамедов, один з депутатів Законодавчих зборів ЄАО, володіє компанією "Брідер", що поставляє м'ясні делікатеси жителям Далекого Сходу. Його дружині належать такі активи як магазини, автовокзал і пімокатний цех.

9. Дружина Михайла Мішустіна

Стан: 160. 1 млн руб.

Михайло Мішустін обіймає посаду керівника ФНС РФ, а до цього був президентом російського фонду прямих інвестицій UFG. Його дружина працює в одній зі структур фонду. Дохід, задекларований їй в 2014 році, складається з продажу машини, зарплати, депозитів і коштів від продажу в розстрочку активів.

8. Тетяна Флегінская

Стан: 178. 7 млн ​​руб.

Дружина Олександра Флегінского, депутата Законодавчих зборів Пермського краю, є засновником компанії Very Velly, яка контролює три кінотеатри в Пермі і Іжевську.

7. Любов Янова

Стан: 206. 6 млн руб.

Супутниця життя Миколи Янова, депутата Законодавчих зборів Челябінської області. Він заснував компанію "Артіль-С", яка займається будівництвом бізнес-класу в Челябінську, і записав її на дружину. Також на Янову записана і компанія "Будівельна техніка і обладнання", гендиректором якої є її чоловік.

6. Лариса Каланда

Стан: 334. 5 млн руб.

Дружина Володимира каланди, першого заступника директора ФСКН РФ, є статс-секретарем і віце-президентом "Роснефти". Бізнес-леді належить 0. 02% акцій даної компанії.

5. Олена Некрасова

Стан: 436 млн руб.

Одружений з депутатом Держдуми Олександром Некрасовим і володіє рядом компаній, що входять в будівельний холдинг "Лідер Груп".

4. Світлана Кийко

Стан: 548. 1 млн руб.

Одружена з Михайлом Кийко, заст. директора ФСКН Росії. Сам Кийко отримує в багато разів менше дружини, і у нього немає ні власного авто, ні житла. У 2003 році Світлана і її свекор Юрій Кийко створили компанію "Аллоплант-М", що займається продажем фармацевтики і медтоварів. У 2005 році вона купила 11% акцій "Саратовнефтегеофізікі", а через рік їй належали вже 30% акцій. Велику частину доходу, отриманого в 2014 році, Кийко отримала за рахунок продажу цих акцій.

3. Катерина Вайнштейн

Стан: 598. 5 млн руб.

Дружина депутата Держдуми Сергія Вайнштейна є гордою власницею близько 100 пар взуття, в тому числі елітних Christian Louboutin і Giuseppe Zanotti. Вона володіє Інститутом краси і здоров'я "Лотос", який є підрозділом однойменного медцентру. У 2011 році при медцентрі був відкритий "Центр діалізу", а незабаром відкрилося ще 4 його філії в Челябінській області.Завдяки продажу цього проекту німецької компанії B. Braun в 2014 році Катерина і потрапила в рейтинг. Також їй належать активи, передані чоловіком під час обрання Вайнштейна в нижню палату парламенту.

2. Ольга Груздева

Стан: 619. 5 млн руб.

Колишня модель, а нині дружина Володимира Груздева, губернатора Тульської області, присвятила себе турботам про сім'ю. У різний час вона володіла акціями банку "Финсервис", "Сьомого континенту" і компанії "Модний континент" (торгові марки Incity і Deseo). Зараз в країнах СНД працюють 450 торговельних точок Incity.

1. Ольга Богомаз

Стан: 695. 4 млн руб.

Дружина Олександра Богомаза, тимчасово виконуючого обов'язки губернатора Брянської області очолила топ-10 найбільш багатих дружин можновладців. Разом з чоловіком вона піднімала сімейний бізнес - картоплярство. В даний час 60% картоплі, що постачається в магазини X5 Retail Group, зібрано на полях СФГ "Богомаз". Крім картоплі в господарстві вирощують ячмінь, сою, кукурудзу, пшеницю, а в 2014 році Богомази купили дві молочні ферми.