Рейтинг найбагатших сімей Росії 2016 (forbes)

Незважаючи на кризу, багатющі клани Росії не тільки не збідніли, а й продовжують багатіти. За даними рейтингу Forbes найбагатших сімей Росії в 2016 році, спільна сума нажитого непосильною працею зросла з 18 млрд до 25 млрд доларів.

Зміст:

  • 10. Муцоєва - 950 млн доларів
  • 9. Магомедова - 1. 15 млрд доларів
  • 8. Рахімкулова - 1. 2 млрд доларів
  • 7. Бажаєвих - 1. 25 млрд доларів
  • 6. Саркісови - 1. 4 млрд доларів
  • 5. Шаймієва - 1. 7 млрд доларів
  • 4. Шамалова - 2. 4 млрд доларів
  • 3. Ананьєва - 2. 5 млрд доларів
  • 2. Ротенберг - 2. 8 млрд доларів
  • 1. Сім'я Гуцерієвих

10. Муцоєва - 950 млн доларів

Починається рейтинг найбагатших кланів Російської Федерації зі скромних мільйонників - сім'ї Муцоєвих, що складаються з двох братів і їх синів. Але ж колись Зелімхан з Амірханов почали з шиття пуховиків. Зараз їх родинний гурт "Регіони" входить в десятку королів російської нерухомості.

9. Магомедова - 1. 15 млрд доларів

Почали Магомедова, як і практично всі в цьому списку, з торгівлі нафтою і банківського бізнесу. У 2002 році Магомед пішов в політику, ставши сенатором, а Зіяудін продовжив займатися бізнесом. На даний момент йому належить нафтогазова компанія ЯТЕК.

8. Рахімкулова - 1. 2 млрд доларів

Сім'я Рахімкулова тісно пов'язана з Угорщиною з 1994 року, коли компанія "Інтерпроком", очолювана главою сім'ї Мегдетом, отримала 10% в капіталі місцевого газового трейдера.В результаті до свого повернення в Росію в 2008 році Мегдет був найбагатшим жителем Угорщини. А його сини вважали за краще залишитися там. Стан сім'ї складається з акцій угорського банку і нафтової компанії, а також російських "Газпрому" і ВТБ.

7. Бажаєвих - 1. 25 млрд доларів

Два роки тому сімейна компанія продала свою нафтову компанію, але у двох її членів - Муси і його племінника Дені - ще залишилася частка в 40% в "Руській платині". Старший брат, Мавліт, відійшов від справ.

6. Саркісови - 1. 4 млрд доларів

Основа стану Саркісова - частка в страховій компанії "РЕСО-Гарантія". Приємне доповнення становить велика кількість елітної закордонної нерухомості, яка розташована по обидва боки Атлантичного океану.

5. Шаймієва - 1. 7 млрд доларів

Найбагатші люди Татарстану, брати Радик і Айрат почали збивати стан, коли їх батько ще був першим президентом республіки. Зараз їм сукупно належить 19. 5% нафтогазової групи ТАИФ. З ростом цін на нафту зросла і стан братів (на 300 млн доларів в нинішньому році).

4. Шамалова - 2. 4 млрд доларів

Микола Шамалов удостоєний звання "особистий друг Путіна", а його син Кирило - путінський зять. Миколі належить 10% акцій банку "Росія", а Кирило володіє трохи більше однієї п'ятої акцій "Сибура".

3. Ананьєва - 2. 5 млрд доларів

Стан Ананьєва стоїть на двох китах - банках Промсвязьбанк і Відродження. Також сюди входить "Техносерв", "Група ПСН" і дві великих московських друкарні.

2. Ротенберг - 2. 8 млрд доларів

Ми говоримо "Ротенберг" - маємо на увазі "підряди Газпрому". Створена братами Аркадієм і Борисом компанія "Стройгазмонтаж" стала найбільшим підрядником нафтогазової галузі в РФ.Цього року Аркадію вдалося схопити кілька ласих шматочків, на кшталт прокладання трубопроводу "Сила Сибіру" (198 млрд рублів) і зведення Керченського моста (338 млрд рублів). Трохи ускладнює життя титанів нафтового бізнесу тільки списку санкцій політика США, але члени сім'ї знайшли вихід - вони переливають частини капіталу від одного до іншого, поки санкцій молот не обрушилася на наступного в ланцюжку. Так Аркадій продав свої частки в компаніях сину Ігорю, а племіннику перейшли загальні активи сім'ї в Фінляндії. Але США не дрімає, так що тепер, мабуть, як Ігорю Аркадійовичу, так і Роману Борисовичу пора терміново обзаводитися потомством.

1. Сім'я Гуцерієвих

За минулий рік стан великої родини Гуцерієвих виросло в 2. 5 рази і впритул підійшло до планки в 10 млрд доларів. Хоча сім'я-то велика, але частку в бізнесі мають тільки три людини - глава сім'ї і засновник БІН Михайло, його молодший брат і племінник. Більшою часткою сімейного стану володіє Михайло - у нього 70% акцій в нафтових компаніях і трохи більше 50% в фінансах і нерухоме майно. Старший брат Михайла, колись займав пост глави МВС Інгушетії, а також син Михайла в бізнесі не бере; Михайло вважає, що син повинен спочатку довести, що гідний. Головну роль в збагаченні сім'ї зіграла група БІН (нафтові компанії, два банки, фінгрупам з пенсійних фондів, готелі, радіостанції та інше). За минулий рік сума угод БІН склала 1. 5 млрд доларів.