Рейтинг надійності авіакомпаній Росії

Представляємо вам рейтинг російських авіакомпаній за даними, отриманими на кінець першого півріччя 2011р. Опубліковані рейтинги часто не відображають тієї інформації, яка дійсно важлива для пасажира, що вибирає компанію для перельоту. Іноді в загальні коефіцієнти стабільності авіакомпаній прийнято включати такі параметри, як суму чистого прибутку та сплату податків, впізнаваність бренду і ще масу, на наш погляд, непотрібної інформації. Опублікований нами рейтинг заснований на параметрах, співвідношення яких і отриманий в результаті коефіцієнт, дозволяють судити про компанії з точки зору пасажира.

Отже, включені наступні дані: число перевезених пасажирів, розмір флоту (говорить про ступінь розвитку компанії), індекс заповнювання крісел (рівень обслуговування), співвідношення числа затриманих рейсів до числа скоєних рейсів (рівень пунктуальності).

Зміст:

 • 15 Уральські авіалінії.
 • 14 Якутія.
 • 13 Кубань.
 • 12 Владивостокавиа.
 • 11 Донавіа.
 • 10 Нордавіа (до 2010 Аерофлот Норд).
 • 9 NordWnd
 • 8 Глобус.
 • 7 OrenAir (Оренбурзькі авіалінії).
 • 6 і 5 UTair і UTair-Express (група компаній) ділять 6 і 5 місце рейтингу.
 • 4 Росія.
 • 3 S7 Airlines
 • 2 Авіакомпанія Трансаеро.
 • 1 Аерофлот.

15 Уральські авіалінії.

Компанія почала свою діяльність в кінці 1993. Основні види діяльності вантажні і пасажирські перевезення. Входить в десятку найбільших в

Росії за обсягом перевезень.Число працівників компанії понад 1600 чоловік. У розпорядженні компанії флот з 18 повітряних суден. На даний момент компанія здійснює польоти по 120 напрямках, включаючи закордонні.

14 Якутія.

Заснована в 2002 р.

Географічно розташована в міжнародному аеропорту "Якутськ". Здійснює внутрішні і міжнародні авіарейси. Флот

компанії складається з 30 повітряних суден. Є одним з лідерів серед російських компаній з перевезення пасажирів на внутрішніх рейсах.

13 Кубань.

Роком заснування прийнято вважати 1993 р. До цього моменту історія зберігає відомості про краснодарської авіабазі, пізніше переросла в аеродром в 1940р.

Виконує регулярні і чартерні рейси по 30 напрямам, СНД, далеке зарубіжжя, Росія. Активно поповнює свій парк повітряних суден, плануючи 2016 повністю його оновити, збільшивши до 20 одиниць.

12 Владивостокавиа.

Заснована в 1994 р. на базі міжнародного аеропорту "Владивосток", історія якого починається з 1932 р. Найбільша компанія Далекого

Сходу. Авіаперевезення пасажирів, вантажів і пошти на внутрішніх і міжнародних лініях. Більше 50% акцій знаходиться у власності держави. Флот компанії складається з 19 судів, частина з яких зарубіжного виробництва.

11 Донавіа.

Заснована в 2000 р. Весь пакет акцій компанії належить компанії "Аерофлот". Виконує прямі рейси по Росії, в країни Азії, Африки

і Європи. Як регулярні, так і чартерні в співвідношенні приблизно 2/1. Флот складається виключно з літаків марки "Боїнг", в кількості 10 одиниць.

10 Нордавіа (до 2010 Аерофлот Норд).

Заснована в 1991 р. з архангельського авіазагону. У 2011р. компанія продана Норнікелю, який викупив її

зобов'язання на суму 200 млн.дол. Напрями перельотів - в основному, внутрішні рейси. Флот складають 15 повітряних суден, 11 з яких виробництва компанії "Боїнг".

9 NordWnd

. Створена в 2008 р. Базується в аеропорту Шереметьєво. Ліцензія пасажирські та вантажні перевезення. Власник туроператор "Пегас-Туристік".

Основний напрямок діяльності - чартерні рейси з міст Росії по всьому світу. Флот компанії представляють 14 літаків класу "Боїнг".

8 Глобус.

Дочірня компанія S7 Group. Заснована в 2008 р. на базі

флоту S7 Group. Напрямок діяльності чартерні і регулярні рейси Базовий аеропорт Домодєдово. В основному, внутрішні перевезення по містах Росії. Флот компанії складається з 10 літаків "Боїнг".

7 OrenAir (Оренбурзькі авіалінії).

Заснована в 1932 як авіапідприємство. База - Оренбург і Орськ. Напрямки діяльності - міжнародні та

внутрішні перевезення пасажирів, вантажів, пошти. В основному перевезення чартерні. Флот налічує 28 повітряних суден, з яких 19 "Боїнг".

6 і 5 UTair і UTair-Express (група компаній) ділять 6 і 5 місце рейтингу.

Компанія UTair, (до 2002р. Тюменьавтотранс), об'єднавшись з російськими та зарубіжними партнерами, склала групу компаній, яка також є найбільшою компанією з вертолітним перевезень. Зокрема, має найбільший парк

вертольотів російського виробництва. Історія авіакомпаній починається з 1932р. З 1992 існувала у вигляді акціонерного товариства. З 2002 р. введено нову назву UTair. Аеропорти базування - Внуково і Рощино (Тюмень). Флот обох компаній складається з 215 літаків і 334 вертольота. Щодня компаніями виконується близько 150 рейсів. Є також найбільшим підрядником ООН по доставці гуманітарних вантажів.

4 Росія.

Повністю державна компанія. Роком снования прийнято вважати 1932р. Головний офіс в Санкт-Петербурзі. Основний перевізник в Північно

Західному регіоні Росії. 50% всіх рейсів з Пулково. Географія польотів - міста Росії, СНД, азіатський регіон, країни Європи, Близький і Далекий Схід. Флот складається з 29 літаків.

3 S7 Airlines

. Є третьою за величиною російською компанією, і лідером внутрішніх перевезень по Росії. У 1992 році була створена "Сибір", державна авіакомпанія. Частка держави в акціях підприємствах 25%. Контрольний пакет належить

міжнародної корпорації С7 Груп. Флот компанії представляють 42 літаки, це Airbus і Boeing. Здійснює регулярні та чартерні рейси, частка чартерів - 19%. Перевозить пасажирів по 83 напрямам, з яких 41 внутрішні, по Росії і 26 - зарубіжні.

2 Авіакомпанія Трансаеро.

Заснована в 1990 р. У 1993 р компанія стала першим

перевізником, що застосувала старі літаки Boeing737. Флот компанії складається з 65 повітряних суден, більшість з яких Boeing, але також є 4 ТУ. Частка компанії у внутрішньому пасажирообігу становить близько 18%

1 Аерофлот.

Авіакомпанія найбільша і за рахунок цього популярна. У представлення не потребує. За багатьма показниками обходить деякі з перерахованих

авіакомпаній. Має деякі недоліки у вигляді зауважень по сервісу. Заснована в 1923 р. Контрольний пакет акцій у власності держави. Парк складається з 106 літаків, з них 6 ІЛ, 2 Sukhoi Superjet, 9 - Boeing і 88 Airbus.