Рейтинг регіонів Росії за розміром зарплат

Середня заробітна плата в Росії перевищила позначку в 26 тисяч рублів на місяць. Однак рівень оплати праці в різних регіонах відрізняється в рази.

Сьогодні ми пропонуємо Вам рейтинг регіонів Росії за розміром зарплат . Треба відзначити, що вартість життя в більшості лідируючих країв і областей досить висока, що і позначається на величині оплати праці. Для порівняння, мінімальний рівень середньої зарплати зафіксовано в Республіці Дагестан - 14 000 рублів.

Зміст:

  • 10. Республіка Саха (Якутія) (38 тисяч рублів)
  • 9. Камчатський край (41 тисяча рублів)
  • 8. Сахалінська область (42 тисячі рублів)
  • 7. Москва (45 тисяч рублів)
  • 6. Тюменська область (48 тисяч рублів)
  • 5. Магаданська область (54 500 рублів)
  • 4. Ненецький автономний округ (55 тисяч рублів)
  • 3. Ханти-Мансійський автономний округ - Югра (56 тисяч рублів)
  • 2. Чукотський автономний округ (57 тисяч рублів)
  • 1. Ямало-Ненецький автономний округ (58 тисяч рублів)

10. Республіка Саха (Якутія) (38 тисяч рублів)

В працездатному віці на сьогоднішній день знаходиться близько 53% населення регіону. Найбільшими роботодавцями в Якутії є ВАТ "Сургутнафтогаз", ВАТ "Транснефть", "Сталева група Мечел", ВАТ "Полюс Золото".

9. Камчатський край (41 тисяча рублів)

Відстань регіону і складності з доставкою навіть найнеобхідніших товарів позначається на рівні цін. Літр бензину АІ-95 коштує тут більше 39 рублів, а булка хліба - 55 рублів.При таких цінах нинішній рівень заробітних плат виглядає цілком природно.

8. Сахалінська область (42 тисячі рублів)

Ціни на продукти харчування та багато речей першої необхідності в регіоні значно вище среднероссийских. Так, літр молока коштує не менше 60 рублів, булка хліба - 46 рублів. До речі, Сахалінська область лідирує в рейтингу регіонів РФ по ВВП на душу населення.

7. Москва (45 тисяч рублів)

За рівнем зарплат столиця виявилася на сьомому рядку рейтингу. Як відзначають аналітики, найвищі зарплати в Москві отримують працівники фінансової сфери, IT, маркетингу та торгівлі.

6. Тюменська область (48 тисяч рублів)

Найбільш високий рівень зарплат в Тюменській області склався на підприємствах нафтової, нафтогазової, хімічної і нафтохімічної галузей. До речі, Тюменська область зберігає досить високі позиції в рейтингу інвестиційної привабливості регіонів.

5. Магаданська область (54 500 рублів)

Як і для інших віддалених регіонів, для Магадана характерні досить високі ціни на предмети першої необхідності. Так, вартість мінімального набору продуктів харчування в середньому по Росії становить 2693 рубля, для Магаданської області вона становить вже 5204 рубля.

4. Ненецький автономний округ (55 тисяч рублів)

Вартість мінімального набору продуктів харчування в НАО становить 4594 рубля. Високий рівень зарплат привертає в регіон працездатне населення, а рівень безробіття в окрузі - менше 3%.

3. Ханти-Мансійський автономний округ - Югра (56 тисяч рублів)

На території ХМАО видобувається близько 60% російської нафти, що не могло не позначитися на рівні заробітної плати. Серед найбажаніших роботодавців в регіоні значаться Транснефть, ЛУКойл, ТНК-BP.

2. Чукотський автономний округ (57 тисяч рублів)

Основу економіки цього північного регіону становить гірничодобувна галузь. Саме підприємства цієї галузі забезпечують населенню настільки високий рівень зарплат. Ціни на продукти харчування в регіоні дуже високі. Наприклад, 10 яєць коштує 185 рублів, кілограм огірків - 580 рублів.

1. Ямало-Ненецький автономний округ (58 тисяч рублів)

Основу економіки лідируючого в рейтингу зарплат регіону становить видобуток нафти і газу. Однак не тільки нафтогазові компанії забезпечують жителям високий дохід. Наприклад, за даними Міністерства освіти та науки РФ, заробітна плата шкільного вчителя в окрузі становить більше 60 тисяч рублів.